13 grudnia 2018 16:46
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Nagroda IPN
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do zgłaszania kandydatów do Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Kustosz Pamięci Narodowej”. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego 2018 r

„Kustoszem Pamięci Narodowej” może być osoba, instytucja lub organizacja biorąca aktywny udział w upamiętnieniu historii narodu polskiego w latach 1939 -1989. W gronie laureatów mogą też znaleźć się osoby prowadzące działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami IPN.

W gronie dotychczasowych laureatów nagrody znalazło się przeszło 70 osób m. in. dokumentujących historię Polski, aktywnie uczestniczących w zapisywaniu jej najchlubniejszych kart lub dbających o zachowanie pamięci na temat ważnych historycznych wydarzeń.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz konkursu, znajdują się na stronie www.ipn.gov.pl