Facebook
24 maja 2018 08:02
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Na ratunek sercu
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 68 otwarto  Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard. Z kompleksowej opieki kardiologicznej będzie mogło skorzystać  w nim ok. pół miliona osób z trzech powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego oraz limanowskiego. W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

 


- Nowe Centrum Kardiologii w Nowym Sączu to bardzo dobra wiadomość dla osób z chorobami serca i układu krążenia, zwłaszcza w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu – mówi starosta Karol Górski. Pacjent z zawałem powinien jak najszybciej znaleźć się na stole operacyjnym i uzyskać pomoc. Często o życiu decyduje czas, a więc także odległość do ośrodków kardiologicznych. Do Nowego Sącza z Gorlic mamy ok. 40 km, a do Krakowa ok. 150 km, a  więc jest to znaczne skrócenie czasu transportu pacjentów, stąd nasze zadowolenie z rozbudowy Centrum Kardiologii w Sączu. Co także niezwykle istotne Centrum ma kontrakt z NFZ, a więc zapewnia bezpłatne leczenie ubezpieczonym pacjentom – podkreśla starosta.

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu działa już od 2005 roku, głównie jako ośrodek zabiegowy. Dysponuje czternastoma łóżkami w pomieszczeniach Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego i przyjmuje około 150 pacjentów miesięcznie.

Nowe Centrum Kardiologii przy ul. Kilińskiego 68 ma 2,5 tys. metrów kwadratowych i 5o łóżek. To praktycznie trzykrotnie zwiększenie możliwości hospitalizacyjnych.
W trzypiętrowym obiekcie zlokalizowane są: poradnie kardiologiczne oraz nowocześnie wyposażona rehabilitacja, oddział łóżkowy oraz supernowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologiczno-chirurgicznych. Jest oddział zachowawczy, gdzie można leczyć schorzenia serca tj: niewydolność, wady, arytmię. Celem ośrodka jest także zapewnienie kompleksowej opieki pacjentom po zawałach serca poprzez rehabilitację dzienną oraz pomoc dietetyka i psychologa.

W otwarciu Centrum uczestniczyli: profesor Dariusz Dudek, lekarz kardiolog, konsultant medyczny ośrodka w Nowym Sączu, Marcin Pasternak, Prezes spółki Intercard, Renata Korpak - Wysocka, ordynator oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i radny Grzegorz Biedroń, władze miasta i powiatu nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego, przedstawiciele NFZ, lekarze i inni pracownicy placówki. Poradnię poświęcił kapelan szpitalny ks. Józef Wojnicki. Otwarciu towarzyszyła kapela "Ciupaga".

1.
atn_dsc_5058.jpg
2.
btn_dsc_5081.jpg
3.
ctn_dsc_5063.jpg
4.
dtn_dsc_5096.jpg
5.
etn_dsc_5026.jpg
6.
tn_dsc_4976.jpg
7.
tn_dsc_5086.jpg
8.
tn_dsc_5087.jpg


Zdjęcia: Józef Augustyn UMWM
Źródło informacji własne oraz:
http://www.dts24.pl/
https://www.malopolska.pl/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl