Facebook
18 października 2018 10:09
Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Mroczny koncert z MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzież ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przygotowała i zaprezentowała publiczności,  w „naturalnej” scenerii klubowej w piwnicy Dworu Karwacjanów,  niezwykły koncert ph. Klub 27. Młodzi wokaliści wspierani przez kolegów z grupy filmowej „Ćmy” oraz MDK-owskiej grupy teatralnej „Między słowami” poprowadzili słuchaczy w podróż po mrocznej stronie muzyki rozrywkowej.Dlaczego mrocznej? Niestety osoby, których piosenki były prezentowane zmarły w bardzo wczesnym wieku w sposób nagły i tworzą swoisty „Klub27”.
Klub 27 – w kulturze masowej to termin określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Wielu popularnych artystów m.in. Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse – zmarło w tym właśnie wieku, co wywołało przekonanie, że przedwczesna śmierć muzyków w wieku 27 lat to swego rodzaju fatum.
O „Klubie” wielokrotnie pisały różne magazyny i czasopisma. Powstało wiele teorii i spekulacji na temat powodów śmierci artystów w tym samym wieku. Charles R. Cross, autor biografii o Jimim Hendrixie i Kurcie Cobainie, napisał: „Liczba muzyków zmarłych w wieku 27 lat jest niezwykła, daje bardzo dużo do myślenia. Pomimo tego, że masa ludzi umiera w różnym wieku, to jest jakaś więź między wszystkimi muzykami zmarłymi w wieku 27 lat”.

To właśnie m.in. tym wspaniałym artystom był poświęcony koncert w wykonaniu młodzieży ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Koncert rozpoczął się mrocznym „The End” zespoły The Doors oraz prezentacją postaci, których utwory były przypominane. Ciekawa atmosfera koncertu oraz miejsce (piwnica Dworu Karwacjanów) stanowiły idealną aurę do zastanowienia się nad przemijaniem. Publiczność przyjęła koncerty, bo ze względu na ograniczoną ilość miejsc odbyły się dwa, bardzo ciepło. Trzeba podkreślić duże zaangażowanie młodzieży w całe przedsięwzięcie – mówi dyrektor MDK Tomasz Kubala.

W koncercie wystąpili soliści: Hanna Zając, Justyna Ryba, Zuzanna Śliwa, Dagmara Rolak Koszyk, Julia Rak, Anna Mucha, Marcelina Hojdak, Anna Gryboś, Paulina Wędrychowicz, Karolina Stabach, Kacper Machowski, Karol Szpakowski, Maciej Jamro, Szymon Gurba, Dominik Sendecki i Kamil Gawlik. Wokalistom towarzyszył zespół w składzie Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Rafał Belczyk.
Ponadto koncert zrealizowali Michał Małachowski - autor scenariusza oraz plakatu, Błażej Baran – konferansjer, aktorzy:Sylwia Cieniawa – kelnerka, Julia Kaczmarczyk  - kelnerka, Eryk Dyląg – barman. Dokumentację fotograficzną wykonał Jakub Karp.

Informację i zdjęcia udostępnił nam dyrektor MDK Tomasz Kubala.

1.
tn_a (1 of 11).jpg
2.
tn_a (11 of 13).jpg
3.
tn_a (18 of 19).jpg
4.
tn_a (2 of 11).jpg
5.
tn_a (2 of 5).jpg
6.
tn_a (2 of 6).jpg
7.
tn_a (4 of 19).jpg
8.
tn_a (4 of 5).jpg
9.
tn_a (4 of 9).jpg
10.
tn_a (5 of 9).jpg
11.
tn_a (6 of 9).jpg
12.
tn_a (8 of 11).jpg
13.
tn_a (9 of 9).jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl