17 lipca 2019 18:53
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Możliwość udziału w projektach
Redaktor: Yvetta Walecka    28.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W imieniu Konsorcjum prowadzącego Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zachęcamy do udziału w projektach: Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański, Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki, Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski.

Do udziału zapraszane są:
  • podmioty ekonomii społecznej ( w tym m.in. spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia, fundacje, WTZ, ZAZ, CIS, KIS), chcące rozwinąć swoją działalność o działalność odpłatną lub działalność gospodarczą
  • osoby fizyczne chcące założyć i prowadzić podmiot ekonomii społeczne (PES)
  • Jednostki Samorządu Terytorialnego chcące rozwijać ekonomię społeczną na swoim terenie poprzez: zwiększanie form powierzenia zadań publicznych PES, realizację społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych, budowania partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i przyjaznego otoczenia dla ekonomii społecznej w społecznościach lokalnych.
Od sierpnia 2019 roku Konsorcjum będzie realizowało nowe projekty, gdzie w ramach wsparcia będą oferowane również:
  • dotacje na utworzenia miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych w wysokości około 21 tys. złotych na miejsce pracy wraz ze wsparciem pomostowym wypłacanym miesięcznie w wysokości około 2 tys. złotych na każde miejsce pracy przez okres 12 miesięcy
  • granty do 10 tys. zł na rozwój ekonomii społecznej
  • usługi księgowe, prawne, marketingowe
  • doradztwo i szkolenia
  • wiele innych atrakcyjnych form wsparcia dla wszystkich zainteresowanych osób i podmiotów.

Więcej informacji:

www.es.malopolska.pl