26 czerwca 2019 10:56
Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 977 coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbyło się spotkanie w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 Gorlice-Gładyszów-Konieczna. W spotkaniu z reprezentantami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach, gmin z terenu powiatu gorlickiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gorlicach, projektantów, gazownictwa, energetyki oraz Państwowego Instytutu Geologicznego.

Dzięki staraniom samorządowców powiatu gorlickiego i miasta Gorlice w nowej koncepcji przebudowy drogi wojewódzkiej ujęto budowę dodatkowego pasa ruchu do prawoskrętu z ulicy Węgierskiej w kierunku centrum miasta. Budowa tego pasa z pewnością przyczyni się do usprawnienia ruchu w tym miejscu i spowoduje, że stanie się on znacznie płynniejszy niż obecnie.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 977 Gorlice-Gładyszów-Konieczna obejmie dwa odcinki:
• ulicę Węgierską w Gorlicach od skrzyżowania z drogą krajową nr 28, wzdłuż szpitala, do skrętu do delikatesów Centrum.
• od przejścia granicznego w Koniecznej w kierunku Magury Małastowskiej na długości 11,5 km.

Modernizacja będzie realizowana w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka i obejmie także modernizację drogi po stronie słowackiej.

O modernizacji tej drogi pisaliśmy m.in. tutaj

Źródło informacji i zdjęć: http://www.gorlice.pl/