21 września 2018 06:19
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Ministerialna wizyta w SOSW w Kobylance
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Kobylance przeżywa w tym tygodniu ważne chwile. Najpierw było otwarcie nowej szkolnej stołówki, a teraz w jego progi zawitała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, gdzie podejmował ją m.in. starosta Karol Górski.

Panią minister powitał radośnie uczniowski śpiew o "pełnej wdzięku klasie IIIa" oraz scenka rodzajowa, czyli "Paweł i Gaweł".
Szczerze rozbawiona i troszkę chyba wzruszona minister dziękowała za miłe przyjęcie oraz wyraziła uznanie dla pracy wychowawców Ośrodka "...gdzie od razu po wejściu czuje się rodzinną i przyjazną atmosferę, co wyraźnie widać po uczniach".
Podziękowania za wizytę w Ośrodku oraz działania podejmowane przez panią minister w zakresie polityki społecznej i na rzecz rodzin, wraz z bukietem kwiatów i albumem o ziemi gorlickiej przekazał starosta Karol Górski.
Minister Elżbieta Rafalska, a także towarzyszące jej poseł na Sejm RP Barbara Bartuś i Maria Gubała, miała także okazję zobaczyć jak uczą się i mieszkają podopieczni Ośrodka. Prezentacji dokonała dyrektor SOSW Dorota Pyznar.

img_4122.jpg
img_4124.jpg
img_4128.jpg
img_4130.jpg
img_4132.jpg
img_4133.jpg
img_4134.jpg
img_4135.jpg
img_4138.jpg
img_4140.jpg
img_4141.jpg
img_4142.jpg
img_4143.jpg
img_4148.jpg
img_4154.jpg
img_4155.jpg

Przed wizytą w Ośrodku w Kobylance minister Elżbieta Rafalska odbyła spotkanie z mieszkańcami Gorlic. Do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów przybyła w towarzystwie m.in. poseł na Sejm Barbary Bartuś oraz przewodniczącego Komitetu PiS Miasta Gorlice Tomasza Płatka, radnego Rady Powiatu Gorlickiego.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: radni Rady Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice z PiS, przedstawiciele instytucji z obszaru pomocy społecznej i polityki społecznej (PFRON, PCPR, PUP, DPS, WTZ, ŚDS, CTU) oraz reprezentanci stowarzyszeń i mieszkańcy powiatu gorlickiego.
Minister Rafalska powiedziała m.in.: - Problemy polskich gmin i powiatów oraz polskich rodzin, są mi bardzo bliskie, bo sama pochodzę z rodziny wielodzietnej z małej miejscowości i przez 2 kadencje byłam radną, więc znam te sprawy bardzo dobrze. Dla nas, jako rządu od początku było oczywiste, że polityka społeczna musi dostrzegać i w centrum stawiać rodzinę i tak się dzieje.
Minister mówiła m.in. o programach wspierających rodziny oraz działaniach związanych z rynkiem pracy. Dziękowała władzom samorządowym za obecność na spotkaniu i namawiała mieszkańców do aktywnego udziału w opracowywaniu budżetów obywatelskich, a także zachęcała do wypełnienia swojej obywatelskiej powinności, czyli do udziału w wyborach samorządowych.
Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań minister Elżbiecie Rafalskiej.

img_4079.jpg
img_4082.jpg