Facebook
24 maja 2018 08:12
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Mikołajowy prezent z PFRON
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
267 tys. zł z Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych trafia na Mikołaja do powiatu gorlickiego na dofinansowanie projektów w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.  Kolejne pieniądze pozwolą na zakup autobusu dla Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej „ELEOS” w Gładyszowie oraz dofinansowanie budowy windy w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych w Bieczu dla potrzeb m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu z Filią w Gorlicach.


Dziękujemy dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marcie Mordarskiej za kolejne pieniądze, które ułatwią niepełnosprawnym pokonywanie barier architektonicznych i komunikacyjnych – mówi starosta Karol Górski. To drugi w tym  roku „zastrzyk” środków z PFRON. W lecie otrzymaliśmy 570 tys. zł na 7 projektów. Teraz z dobrodziejstwa dofinansowania skorzysta Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej „ELEOS” w Gładyszowie, któremu przyznano kwotę 248 tys. zł na zakup autobusu. Dofinansowanie otrzyma także nasz Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu. Kwota blisko 15 tys. zł stanowi dopełnienie wcześniejszego dofinansowania z PFRON w wysokości 135 tys. zł. Ostateczny koszt budowy windy poznamy po przetargu, który ogłosimy lada dzień. Finalizujemy już zakup 3 samochodów do przewozu pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Gorlicach i Klimkówce. Dofinansowanie z PFRON tego zadania wyniosło 240 tys. zł, a łączna wartość zakupu 370 tys. zł – informuje starosta.

Z pierwszego tegorocznego dofinansowania z PFRON realizowane są także następujące projekty:

- Przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń szkoły na cele przedszkolne wraz z robotami dostosowawczymi pod potrzeby osób niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier w placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się - 67 tys. zł – wartość zadania 131,8 tys. zł – beneficjent Miasto Gorlice dla Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Gorlicach ;

- Przystosowanie budynku szkoły w Bieczu dla osób niepełnosprawnych posiadających dysfunkcje ruchowe i poruszających się na wózkach poprzez wykonanie podjazdu – dofinansowanie 45,7 tys. zł – wartość zadania  90,2 tys. zł - Gmina Biecz dla Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu;

- Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych – 80 tys. zł – 123,2 tys. zł - Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl