25 maja 2019 07:32
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Międzynarodowy półmaraton po raz drugi
Redaktor: Yvetta Walecka    06.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawie dwustu biegaczy wystartowało z gorlickiego Rynku w II Międzynarodowym Półmaratonie „Bitwa pod Gorlicami”. Meta biegu zlokalizowana została na Wzgórzu Pustki w Łużnej.

Główne hasło biegu ulicznego brzmiało „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. Biegacze mieli do pokonania dystans 21 km. Jednym z celów jaki przyświecał organizatorom półmaratonu było upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu I wojny oraz upamiętnienie rocznic: 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża i 100-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie.
W uroczystym otwarciu wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.
Organizatorem wydarzenia było Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach.

Zdjęcia Janusz Fiega