24 stycznia 2019 05:44
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Międzynarodowe odwiedziny
Redaktor: Yvetta Walecka    19.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w dniach od 3 grudnia do 21 grudnia 2018r. gościło młodzież z Chin, Kolumbii, Maroka, Gwatemali w ramach projektu AISEC.

Studenci zamieszkali w Placówce przy ul. Skrzyńskich, gdzie spędzali większość dnia. Oczywiście odwiedzali również wychowanków z Placówki przy ul. Broniewskiego oraz z ul. Niepodległości. Wychowankowie spędzali czas z wolontariuszami pokazując im nasze zwyczaje, funkcjonowanie
w dniu codziennym. Wolontariusze wraz z polskimi kolegami i koleżankami mieli okazję bliżej poznać się, porozmawiać, spędzić wspólnie czas na zabawach integracyjnych i sportowych, warsztatach kulinarnych. Była to również świetna okazja do praktykowania komunikacji w języku angielskim. W dniu 17 grudnia studenci uczestniczyli w uroczystej Wigilii z wszystkimi wychowankami i wychowawcami Placówek oraz Dyrektorem Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem”, wspólnie śpiewali kolędy i łamali się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. W wymianie uczestniczyli Fibi, Kevin, Bill, Melisa, Stefanii. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie wychowankowie poznali historię i kulturę innych państw, doskonalili umiejętności językowe, przełamywali stereotypy narodowe, uczyli się pracy zespołowej. Wychowankowie i wolontariusze korzystający z możliwości wymiany międzykulturowej doświadczają ogromnego rozwoju osobistego, a przy tym pozytywne wrażenie jakie wywierają na znajomych, w szkołach, wpływa na całe społeczności.

Informacja i zdjęcia: Eliza Karp pedagog COD "Razem"

tn_img_1910.jpg
tn_img_1957.jpg