Facebook
18 września 2019 07:39
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Matematyczny wyścig dla gimnazjalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów do udziału w konkursie „Matematyczny Wyścig”. Na laureatów będą czekać bardzo atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Fundację mBanku: m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki, power banki itp.

 


Od 1 września 2017r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach rozpoczęli realizację projektu „Matematyczny Wyścig”. Projekt przygotowany przez Beatę Kosiba-Hućko został wyróżniony w ramach IV edycji programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku i otrzymał dofinansowanie w wysokości 8000zł. Jest on skierowany nie tylko do uczniów ZST, ale także do gimnazjalistów z całego powiatu gorlickiego.
Uczestnicy Konkursu będą rozwiązywać testy matematyczne m.in. w modle ( zamieszczane na stronie internetowej ZST www.zst.gorlice.pl ), brać udział w kilkugodzinnych podchodach po Gorlicach, gdzie w poszczególnych punktach będą rozwiązywać zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z architekturą i geografią Gorlic, a także uczestniczyć w różnorodnych konkursach matematycznych podczas Szkolnego Festiwalu Matematyki, zorganizowanego w Zespole Szkół Technicznych – informuje dyrektor ZST Renata Stępień.     
Poza tym dla gimnazjalistów zostaną zorganizowane lekcje otwarte, prowadzone przez nauczycieli i uczniów ZST, pokazujące, że można uczyć się matematyki poprzez zabawę.

Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie ZST: www.zst.gorlice.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl