Facebook
18 sierpnia 2019 01:01
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Maraton Pisania Listów w KROMERZE
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.11.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach i Koordynatorzy Akcji zapraszają na dziewiąty już Maraton Pisania Listów Amnesty International w I LO, który odbędzie się 7 grudnia (piątek) w godzinach od 8.30 do 14.30 w szkolnej bibliotece.  Akcję wspiera starosta Maria Gubała.- Maraton Pisania Listów Amnesty International to bardzo szlachetna akcja - podkreśła starosta Maria Gubała. Jestem zbudowana, że młodzież naszej powiatowej szkoły "Kromera" tak aktywnie w niej uczestniczy i mobilizuje nas dorosłych. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich lat listy są konkretnym wsparciem dla osób prześladowanych. Zachęcam więc mieszkańców powiatu gorlickiego do odwiedzenia 7 grudnia budynku I LO w Gorlicach i włączenia się w pisanie listów.

- Już po raz dziewiąty w naszej szkole włączamy się w akcję organizowaną na świecie od 2001 roku - mówi dyrektor I LO Jan Drożdż. Maraton odbędzie się w szkolnej bibliotece, gdzie przedstawione zostaną informacje na temat wydarzenia. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

- W ubiegłym roku napisaliśmy 661 listów - informuje Joanna Łopata - szkolny koordynator akcji. Maraton odbył się w ponad 700 miejscach w Polsce i przyniósł efekt w postaci ponad 300000 listów. Na całym świecie podjęto ok. 5,5 mln takich akcji. Mam nadzieję że, jak każdego roku, przyjdziecie do nas i razem z nauczycielami i uczniami napiszemy listy, które pomogą zmienić los więźniów sumienia na lepsze

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl