12 grudnia 2018 17:48
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Maraton Pisania Listów w KROMERZE
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.11.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach i Koordynatorzy Akcji zapraszają na dziewiąty już Maraton Pisania Listów Amnesty International w I LO, który odbędzie się 7 grudnia (piątek) w godzinach od 8.30 do 14.30 w szkolnej bibliotece.  Akcję wspiera starosta Maria Gubała.

- Maraton Pisania Listów Amnesty International to bardzo szlachetna akcja - podkreśła starosta Maria Gubała. Jestem zbudowana, że młodzież naszej powiatowej szkoły "Kromera" tak aktywnie w niej uczestniczy i mobilizuje nas dorosłych. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich lat listy są konkretnym wsparciem dla osób prześladowanych. Zachęcam więc mieszkańców powiatu gorlickiego do odwiedzenia 7 grudnia budynku I LO w Gorlicach i włączenia się w pisanie listów.

- Już po raz dziewiąty w naszej szkole włączamy się w akcję organizowaną na świecie od 2001 roku - mówi dyrektor I LO Jan Drożdż. Maraton odbędzie się w szkolnej bibliotece, gdzie przedstawione zostaną informacje na temat wydarzenia. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

- W ubiegłym roku napisaliśmy 661 listów - informuje Joanna Łopata - szkolny koordynator akcji. Maraton odbył się w ponad 700 miejscach w Polsce i przyniósł efekt w postaci ponad 300000 listów. Na całym świecie podjęto ok. 5,5 mln takich akcji. Mam nadzieję że, jak każdego roku, przyjdziecie do nas i razem z nauczycielami i uczniami napiszemy listy, które pomogą zmienić los więźniów sumienia na lepsze