Facebook
22 września 2019 08:30
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Mapa bezpieczeństwa i porządku publicznego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.02.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach spotkała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Głównym tematem obrad była tworzona przez MSWiA oraz Policję  "Mapa bezpieczeństwa i porządku publicznego". Posiedzenie miało charakter informacyjno-konsultacyjny. Przewodniczył mu wicestarosta Jerzy Nalepka.
    O głównych założeniach i celach powstania mapy mówił Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik.  - Mapa określi skalę i rodzaj zagrożeń na szczeblu krajowym, wojewódzkim i powiatowym – mówił komendant Gawlik.  Pozwoli także na stwierdzenie poczucia bezpieczeństwa Polaków. Na jej podstawie łatwiej będzie zidentyfikować niebezpieczeństwa, a następnie zaplanować racjonalne działania w miejscach, gdzie jest to uzasadnione. Ma usprawnić bezpośrednią komunikację z obywatelem, a przez systematyczną aktualizację podawać realne zagrożenia. Ocenie poddane będą zagrożenia tj: przestępczością ogółem, przestępczością kryminalną, gospodarczą, narkotykową oraz  na drogach.
    - Mapa bezpieczeństwa i porządku publicznego ma powstać przy aktywnym udziale lokalnych społeczności, stąd nasze spotkanie – mówił wicestarosta Jerzy Nalepka. Wszyscy jesteśmy uczestnikami procesu tworzenia bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że mapa będzie stanowiła rzetelną informacje i będzie pomocna w działaniach służących likwidacji zagrożeń.
    W spotkaniu, oprócz członków komisji uczestniczyli także radni Rady Powiatu Gorlickiego.
Uczestnicy zwracali uwagę na  potrzebę konsultacji mapy w gminach, sołectwach i radach dzielnic, które są najbliżej obywateli. Sugerowali, aby lepiej i skuteczniej wykorzystywać monitoring. Zgłaszali konieczność propagowania, za pośrednictwem akcji medialnych, pozytywnego wizerunku policji i obywatelskich postaw wobec wszelkich przejawów naruszania prawa oraz edukacji społeczeństwa w zakresie szkodliwości spalania śmieci, w tym odpadów zielonych oraz wypalania traw, gdyż stanowią nie tylko zagrożenie dla środowiska i zdrowia ale także dla bezpieczeństwa.

Prace nad mapami winny zostać zakończone w pierwszym kwartale tego roku. Ostateczna weryfikacja kategorii przestępstw umieszczanych na mapie będzie należała do KGP i MSWiA.

1.
tn_pict0009.jpg
2.
tn_pict0010.jpg
3.
tn_pict0011.jpg
4.
tn_pict0012.jpg
5.
tn_pict0013.jpg
6.
tn_pict0014.jpg
7.
tn_pict0015.jpg
8.
tn_pict0016.jpg
9.
tn_pict0018.jpg
10.
tn_pict0020.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl