Facebook
21 sierpnia 2019 21:02
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Mamy promesę na remont drogi
Redaktor: Yvetta Walecka    05.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

3 czerwca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miało miejsce uroczyste przekazanie promes samorządowcom z naszego województwa. Z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odebrała ją Starosta Gorlicki Maria Gubała. Droga powiatowa w Małastowie i Krzywej zostanie wreszcie wyremontowana.

 

 

Dzisiaj byliśmy jednym z piętnastu szczęśliwych samorządów, które otrzymały promesę. Bardzo często jest tak, że sukces ma wielu ojców. Myślę, że każda z zaangażowanych osób dołożyła swą wartość dodaną na ściągnięcie środków na remont drogi powiatowej Małastów-Jasionka w miejscowościach Małastów i Krzywa. Wszystkim należą się słowa podziękowania – podkreśla starosta Maria Gubała.
Promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, w tym na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi – przyznane małopolskim samorządom przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego – opiewają na kwotę 11 045 000 zł. Promesa przyznana Powiatowi Gorlickiemu opiewa na kwotę 1 mln 720 tys. złotych. Ogółem samorządy województwa małopolskiego otrzymały w 2019 r. środki na kwotę 114 386 294,00 zł na realizację 247 zadań. Serdecznie dziękuję Panu wojewodzie za otrzymane wsparcie i pomoc przy realizacji zadań, bo dzięki pomocy jesteśmy w stanie lepiej się rozwijać. Dziękuję parlamentarzystom - posłom, senatorom, którzy wspierali nasze dzialania na wyższych szczeblach. Duże wsparcie okazuje nam Pani poseł Barbara Bartuś. To nasz głos słyszany w Warszawie – dodaje starosta.

Zdjęcia UW w Krakowie

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl