19 czerwca 2019 23:43
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Mamy promesę na remont drogi
Redaktor: Yvetta Walecka    05.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

3 czerwca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miało miejsce uroczyste przekazanie promes samorządowcom z naszego województwa. Z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odebrała ją Starosta Gorlicki Maria Gubała. Droga powiatowa w Małastowie i Krzywej zostanie wreszcie wyremontowana.

Dzisiaj byliśmy jednym z piętnastu szczęśliwych samorządów, które otrzymały promesę. Bardzo często jest tak, że sukces ma wielu ojców. Myślę, że każda z zaangażowanych osób dołożyła swą wartość dodaną na ściągnięcie środków na remont drogi powiatowej Małastów-Jasionka w miejscowościach Małastów i Krzywa. Wszystkim należą się słowa podziękowania – podkreśla starosta Maria Gubała.
Promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, w tym na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi – przyznane małopolskim samorządom przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego – opiewają na kwotę 11 045 000 zł. Promesa przyznana Powiatowi Gorlickiemu opiewa na kwotę 1 mln 720 tys. złotych. Ogółem samorządy województwa małopolskiego otrzymały w 2019 r. środki na kwotę 114 386 294,00 zł na realizację 247 zadań. Serdecznie dziękuję Panu wojewodzie za otrzymane wsparcie i pomoc przy realizacji zadań, bo dzięki pomocy jesteśmy w stanie lepiej się rozwijać. Dziękuję parlamentarzystom - posłom, senatorom, którzy wspierali nasze dzialania na wyższych szczeblach. Duże wsparcie okazuje nam Pani poseł Barbara Bartuś. To nasz głos słyszany w Warszawie – dodaje starosta.

Zdjęcia UW w Krakowie