15 października 2019 18:28
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Małopolska Chmura Edukacyjna kolejne rozdanie
Redaktor: Yvetta Walecka    08.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W poniedziałek 7 października w krakowskim Muzeum Lotnictwa odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych dotyczących dofinansowania projektów realizowanych przez MCP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2019-2020 dofinansowanych zostanie 49 projektów o łącznej wartości ponad 3 mln złotych. Pięć spośród nich realizowanych będzie w powiecie gorlickim. Z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki, dofinansowanie w imieniu Starosty Gorlickiego odbierał Tadeusz Mikrut dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.

Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadpodstawowe.
Powiat Gorlicki rozpoczął przygodę z „chmurą” w roku szkolnym 2014/2015, kiedy to ZSE w Gorlicach został wytypowany do wzięcia udziału w pilotażu projektu. Od tego czasu w sprzęt, w ramach projektu infrastrukturalnego realizowanego w partnerstwie z AGH w Krakowie, wyposażone zostały kolejne szkoły prowadzone przez Powiat tj. ZS Nr 1 w Gorlicach, LO w Bieczu oraz I LO w Gorlicach.
Ponadto od momentu uruchomienia środków pochodzących z  Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 Powiat regularnie uczestniczy w konkursach ogłaszanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego, za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.
W bieżącym roku szkolnym będą realizowane następujące projekty:
1. Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach – IV edycja,
2. Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach – II edycja,
3. Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława w Bieczu – II edycja
4. Małopolska Chmura Edukacyjna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach – I edycja

img_2829.jpg
img_2830.jpg
img_2835.jpg
img_2836.jpg
img_2838.jpg
img_2840.jpg
img_2845.jpg

Ponadto projekt będzie również realizowany na rzecz uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. Szkoła ta co prawda nie została doposażona w niezbędny sprzęt jednak dzięki zapisom umowy partnerskiej z AGH będzie mogła realizować zajęcia na bazie sprzętu, który otrzymała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Gorlicach.
Ogółem wartość projektów „chmurowych: przewidzianych do realizacji w bieżącym roku szkolnym to kwota 237 607 zł w tym dofinansowanie 225 726 zł i udział własny 11 881 zł.

Zdjęcie Biuro Prasowe UMWM

Starosta Gorlicki wraz z Zarządem Powiatu Gorlickiego składa serdeczne podziękowania Witoldowi Kozłowskiemu Marszałkowi WM i  Łukaszowi Smółce Wicemarszałkowi WM za wsparcie finansowe bez którego realizacja projektów nie byłaby możliwa.