Facebook
22 września 2019 08:28
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Maki i Stokrotki zdrowo jedzą i więcej wiedzą
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dobiega końca etap zimowy w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczestniczą w nim uczniowie klas szkolnych „Maki” i „Stokrotki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -  Wychowawczego w Kobylance. Pod kierunkiem nauczycieli: mgr Magdaleny Kozub i mgr Kingi Podolskiej realizowali kolejne działania w celu pogłębienia wiedzy  na temat zdrowego odżywiania.

 

Tematem przewodnim tej edycji programu była WODA. Dzieci w trakcie zajęć poznawały i utrwalały wiadomości na temat wpływu wody na świat roślin, zwierząt i ludzi. Zapoznawały się z funkcją i znaczeniem wody w organizmie człowieka. Celem zasadniczym podjętych przez nauczycieli działań było jednak zwrócenie uwagi na wartość zdrowotną wody oraz zachęcenie dzieci do jej picia, a także świadomego wybierania jej zamiast kolorowych napojów gazowanych.
W etapie zimowym nauczyciele wraz z uczniami podjęli szereg działań:
- Zorganizowano ciekawe zajęcia z dziećmi, których tematem było „Źródło życia i zdrowia – woda”.
- Ogłoszono konkurs plastyczny na bajkową postać WODOLUBKA. Uczniowie samodzielnie lub z pomocą nauczyciela tworzyli postać „co o zdrowie swoje dba i wodę pije każdego dnia”. Powstały piękne prace, które można obejrzeć na gazetce w korytarzu głównym naszej szkoły. Uczniowie w drodze głosowania wyłonili zwycięzców. Jeszcze raz im gratulujemy!
- Zaproszono dzieci do udziału w „dniu niebieskim”, który zachęcał i przypominał  o piciu wody.
- Przygotowano teatrzyk pt: „Piknik witaminek”, który miał na celu uświadomić dzieciom, że w warzywach i owocach znajduje się wiele cennych dla naszego zdrowia, urody i dobrego samopoczucia witamin. W sposób dowcipny i wesoły zachęcał uczniów do ich jedzenia. Dzieci wcieliły się w rolę witamin, warzyw i owoców; recytowały samodzielnie i chóralnie krótkie teksty, wyklaskiwały, śpiewały piosenki z gestem i poruszały się w ich rytmie.
- Wykonano ciekawe gazetki na terenie szkoły oraz Biblioteki Publicznej w Kobylance, promujące picie zdrowej wody, eksponujące prace dzieci oraz pokazujące w formie zdjęć dotychczasowe działania uczniów w ramach programu.
- Kontynuowano również zwyczaj przygotowywania zdrowych drugich śniadań. Tym razem uczniowie mieli możliwość przyrządzenia sałatki owocowej, która wszystkim bardzo smakowała.
- Przygotowano forum z rodzicami w trakcie, którego mieli możliwość zapoznania się z dotychczasowymi działaniami ich dzieci w trakcie programu. Oglądali prace plastyczne wykonane na konkurs oraz film z zajęć „Źródło życia i zdrowia – woda”. Poszerzyli również swoją wiedzę na temat zdrowotnej roli wody w codziennej diecie, zostali zachęceni do zrezygnowania ze słodkich napojów oraz do czytania składu na etykietach wód kolorowych i gazowanych.

Wszystkim jeszcze raz przypominamy o codziennym piciu wody dla zdrowia!

1.
tn_11.jpg
2.
tn_15.jpg
3.
tn_img_1759.jpg
4.
tn_img_1767.jpg
5.
tn_img_1778.jpg
6.
tn_img_1785.jpg
7.
tn_img_1788.jpg
8.
tn_img_1810.jpg
9.
tn_img_1829.jpg
10.
tn_wp_1.jpg
11.
tn_wp_2.jpg
12.
tn_wp_2a.jpg
13.
tn_wp_2b.jpg
14.
tn_wp_3.jpg
15.
tn_wp_4.jpg
16.
tn_wp_5.jpg
17.
tn_wp_6.jpg
 

Opracowały: mgr Magdalena Kozub, mgr Kinga Podolska

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl