19 czerwca 2019 23:14
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Łukasz Dyczko w Gorlicach
Redaktor: Yvetta Walecka    11.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Jubileuszowe obchody 20-lecia Powiatu Gorlickiego wciąż trwają. Serdecznie zapraszamy na koncert Łukasza Dyczki. Koncert odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz.: 19.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który jest współorganizatorem koncertu.  WSTĘP WOLNY.

Łukasz Dyczko to młody niezwykle utalentowany saksofonista. Ukończył naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Pawła Gusnara. We wrześniu 2016 roku – jako reprezentant Polski wybrany w Konkursie „Młody Muzyk Roku” – zwyciężył w Eurowizji dla Młodych Muzyków, organizowanej przez niemiecką telewizję WDR oraz Europejską Unię Nadawców (EBU). Finał tego Konkursu odbył się na placu przed Katedrą w Kolonii i pokazany był za pośrednictwem telewizji w wielu krajach Europy. Łukasz jest pierwszym w historii tego wydarzenia zwycięzcą – saksofonistą. Występował jako solista z takimi orkiestrami jak m.in. WDR Sinfonieorchester Köln, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra, Filharmonii Śląskiej, Krakowska Orkiestra Kameralna. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu MKiDN „Młoda Polska”, Fundacji Pro Musica Bona, Fundacji Sapere Auso i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Otrzymał nominację do Paszportów „Polityki” za rok 2016, w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016), w kategorii „Debiut roku”.

Zdjęcie Gmina Gorlice