Facebook
18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
LAS w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już, jak co roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach został zorganizowany DZIEŃ SPORTU w ramach Lokalnej Akcji Sportowej (LAS). Po raz pierwszy jednak do udziału w tym dniu zaproszono dzieci wraz z opiekunkami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce. W zmaganiach sportowych uczestniczyła także młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Gorlicach. Impreza była zwieńczeniem całorocznego działania ZST w ramach programu „WF  z Klasą”.


„Jesteśmy szkołą wielu projektów i programów edukacyjnych skierowanych do młodzieży. Stałym naszym partnerem współpracy jest m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, zatem od września w naszej szkole realizowany jest „WF z Klasą”. Nauczyciele wychowania fizycznego w myśl głównych założeń : WF dla każdego, Sportowy region, Sport rzeźbi charakter, Moda na zdrowie, podejmują wiele atrakcyjnych i innowacyjnych przedsięwzięć promujących aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży”- dodaje Dyrektor Szkoły Renata Stępień.
W programie DNIA SPORTU opracowanym przez nauczycieli wf z ZST znalazło się wiele różnorodnych i ciekawych konkurencji sportowo-rekreacyjnych, a wśród nich:
podciąganie na drążku, wyścig z piłeczką na łyżeczce, rzut krążkiem ringo, rzutki (Dart),
 wspinaczka na czas, wyciskanie sztangi leżąc, wyścig – związane pary, pool bilard,
 wyścig w workach, hula-hop, wyścig z piłeczką do na rakiecie tenisowej, rzuty hula-hop do celu.

Cała grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej dodatkowo wspinała się na ściance wspinaczkowej, co było dla nich ciekawym i atrakcyjnym przeżyciem.
Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, przy słonecznej pogodzie oraz dźwiękach muzyki z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki, przy wsparciu kibicujących kolegów i koleżanek. Na zakończenie imprezy sportowej dzieci ze szkoły podstawowej dostały pamiątkowe dyplomy za udział w konkurencjach oraz słodkie co nieco. Ponadto wszyscy, zarówno ci najmłodsi, jak i ci nieco starsi, którzy zajęli miejsca od I do III w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło ich również dla aktywnych sportowo nauczycieli.
Tak więc Dzień Sportu można spokojnie uznać za udany - mówi Rafał Warzecha koordynator Dnia Sportu oraz Szkolnego programu „WF z Klasą”. Dzięki wydatnej pomocy młodzieży i nauczycieli, impreza przebiegała bardzo sprawnie. Szczególne podziękowania należą się dziewczętom klasy II b T, które opiekowały się przydzielonymi im grupkami dzieci podczas trwania imprezy. Duży wkład pracy włożyli również uczniowie klasy IaT, IbT i IIaT, przygotowując poszczególne stanowiska i potem sędziując  konkurencje, pod czujnym okiem nauczycieli ZST. Wręczane na koniec kolorowe dyplomy były efektem pracy zespołu w składzie: Gabriela Sikora (rysunki), Ewelina Wszołek oraz Monika Maciak (wpisywanie nazwisk i miejsc), Rafał Warzecha (projekt graficzny), wykorzystane zostały również rysunki byłej uczennicy ZST Anny Laskoś.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień.

1.
20160531_074416.jpg
2.
20160602_085632.jpg
3.
img_8169.jpg
4.
img_8185.jpg
5.
img_8198.jpg
6.
img_8203.jpg
7.
img_8219.jpg
8.
img_8228.jpg
9.
img_8240.jpg
10.
img_8250.jpg
11.
img_8277.jpg
12.
img_8318.jpg
13.
img_8326.jpg
14.
img_8339.jpg
15.
las.jpg
16.
las12.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl