12 grudnia 2018 17:50
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
LAS w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już, jak co roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach został zorganizowany DZIEŃ SPORTU w ramach Lokalnej Akcji Sportowej (LAS). Po raz pierwszy jednak do udziału w tym dniu zaproszono dzieci wraz z opiekunkami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce. W zmaganiach sportowych uczestniczyła także młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Gorlicach. Impreza była zwieńczeniem całorocznego działania ZST w ramach programu „WF  z Klasą”.

„Jesteśmy szkołą wielu projektów i programów edukacyjnych skierowanych do młodzieży. Stałym naszym partnerem współpracy jest m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, zatem od września w naszej szkole realizowany jest „WF z Klasą”. Nauczyciele wychowania fizycznego w myśl głównych założeń : WF dla każdego, Sportowy region, Sport rzeźbi charakter, Moda na zdrowie, podejmują wiele atrakcyjnych i innowacyjnych przedsięwzięć promujących aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży”- dodaje Dyrektor Szkoły Renata Stępień.
W programie DNIA SPORTU opracowanym przez nauczycieli wf z ZST znalazło się wiele różnorodnych i ciekawych konkurencji sportowo-rekreacyjnych, a wśród nich:
podciąganie na drążku, wyścig z piłeczką na łyżeczce, rzut krążkiem ringo, rzutki (Dart),
 wspinaczka na czas, wyciskanie sztangi leżąc, wyścig – związane pary, pool bilard,
 wyścig w workach, hula-hop, wyścig z piłeczką do na rakiecie tenisowej, rzuty hula-hop do celu.

Cała grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej dodatkowo wspinała się na ściance wspinaczkowej, co było dla nich ciekawym i atrakcyjnym przeżyciem.
Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, przy słonecznej pogodzie oraz dźwiękach muzyki z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki, przy wsparciu kibicujących kolegów i koleżanek. Na zakończenie imprezy sportowej dzieci ze szkoły podstawowej dostały pamiątkowe dyplomy za udział w konkurencjach oraz słodkie co nieco. Ponadto wszyscy, zarówno ci najmłodsi, jak i ci nieco starsi, którzy zajęli miejsca od I do III w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło ich również dla aktywnych sportowo nauczycieli.
Tak więc Dzień Sportu można spokojnie uznać za udany - mówi Rafał Warzecha koordynator Dnia Sportu oraz Szkolnego programu „WF z Klasą”. Dzięki wydatnej pomocy młodzieży i nauczycieli, impreza przebiegała bardzo sprawnie. Szczególne podziękowania należą się dziewczętom klasy II b T, które opiekowały się przydzielonymi im grupkami dzieci podczas trwania imprezy. Duży wkład pracy włożyli również uczniowie klasy IaT, IbT i IIaT, przygotowując poszczególne stanowiska i potem sędziując  konkurencje, pod czujnym okiem nauczycieli ZST. Wręczane na koniec kolorowe dyplomy były efektem pracy zespołu w składzie: Gabriela Sikora (rysunki), Ewelina Wszołek oraz Monika Maciak (wpisywanie nazwisk i miejsc), Rafał Warzecha (projekt graficzny), wykorzystane zostały również rysunki byłej uczennicy ZST Anny Laskoś.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień.

20160531_074416.jpg
20160602_085632.jpg