15 października 2019 19:19
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Laboratorium z normami
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.12.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach otrzymało Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego wydany przez  Polskie Centrum Akredytacji potwierdzający spełnianie wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025. Certyfikat jest ważny do listopada 2018 roku.

W listopadzie ubiegłego roku Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach podjęła decyzję o wdrożeniu w Medycznym Laboratorium Mikrobiologicznym systemu zarządzania zgodnego z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”. Aby potwierdzić spełnienie wymagań dotyczących kompetencji laboratorium, w grudniu 2013 r., wszczęto postępowanie o uzyskanie akredytacji. Po roku tj. 13 listopada b.r. szpitalne laboratorium mikrobiologiczne uzyskało certyfikat akredytacji. Akredytacja ta daje niezbędne gwarancje, że czynności laboratoryjne prowadzone są zgodnie z właściwymi normami i są wiarygodne.