Facebook
15 października 2019 18:56
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kto czyta  nie błądzi
Redaktor: Yvetta Walecka    04.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Rok szkolny zakończony, od kilkunastu dni – upragnione wakacje. Pogoda wymarzona na wypoczynek, czy to w górach, czy nad morzem. Ale kiedy słońca już mamy za wiele, warto usiąść w cieniu, pod drzewem, otworzyć książkę i przenieść się w inną rzeczywistość. Zapewne wielu uczniów, 19 czerwca wraz ze świadectwem szkolnym zabrało ze sobą z biblioteki ciekawą lekturę. Wszak, kto czyta – nie błądzi.

Wakacje pełną parą, warto jednak cofnąć się o kilka tygodni i przypomnieć ogólnopolską akcję wspierającą czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Aktywnie włączyli się w nią uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach.
Kluczowym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Główna część akcji miała miejsce na boisku szkolnym, gdzie wszyscy razem stworzyli niezwykle barwny i radosny happening. Każdy trzymał w ręku swoją lekturę a boisko szkolne tym razem zostało zamienione w wielką czytelnię w plenerze. Czytanie kontynuowane było również w atmosferze kameralnej w klasach, a także w czytelni biblioteki szkolnej. Było mnóstwo ekscytacji, dobrej zabawy no i oczywiście czytania.
Chcieliśmy również włączyć się w bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. Przedsięwzięcie  stało się okazją do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja zachęciła do czytania tych uczniów, którzy wcześniej nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktowali jako przykry obowiązek.  To niesamowite, jak taka akcja potrafi zbliżyć i pokazać, że czytać każdy może. Nawet ci, którzy na co dzień omijają bibliotekę szerokim łukiem, w tym dniu trzymali w ręku książkę i jak nigdy poddali się tej czytelniczej atmosferze - podkreślali organizatorzy szkolnej akcji czytelniczej.
Zdjęcia ZST w Gorlicach

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg
8.
8.jpg
9.
9.jpg
10.
9a.jpg
11.
9b.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl