26 czerwca 2019 10:59
Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Kryptonim RENEGADE - KAPER 15/I.
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.05.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Gorlicki i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informują, że 12 maja br. w godz. 6.00 - 19.00 (termin zapasowy 13 maja br.) zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE - KAPER 15/I. W ramach ćwiczenia odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. Podczas treningu będą przekazywane drogą radiową (zapasowy środek łączności - poczta elektroniczna) ćwiczebne komunikaty ostrzegawcze dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Do pobrania załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. - Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe (plik pdf).