19 lipca 2019 08:11
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
KROMER ze Srebrną Tarczą
Redaktor: Yvetta Walecka    20.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W ogólnopolskim Rankingu Liceów Perspektywy 2019, Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach zdobyło Srebrną Tarczę oraz wysokie, 21 miejsce wśród małopolskich liceów.

Organizowany od ponad dwudziestu lat przez „Perspektywy” Ranking Liceów i Techników przebiega w atmosferze rywalizacji. Jest to jednak rywalizacja, która swą szlachetnością przypomina czystą ideę olimpijską. Choć wyłaniani są zwycięzcy to nie ma przegranych, a sam sukces nie jest osiągany kosztem pokonanych. Zdobywcą Srebrnej Tarczy zostało Liceum im. M. Kromera w Gorlicach. Szkoła zajęła najwyższe miejsce wśród liceów powiatu gorlickiego i jest to także najwyższe miejsce w Rankingu Perspektywy zdobyte do tej pory przez Kromera. Na wyniki rankingu złożył się wyniki z egzaminów maturalnych podstawowych (25%), egzaminów rozszerzonych (45%) oraz sukcesów w olimpiadach (30%). W dobrej szkole radość poznawania i uczenia się, towarzyszy wytężonej pracy programowej. Dobra szkoła to taka, która wyposaża swoich absolwentów w szeroką wiedzę i umiejętności wyznaczone programem kształcenia. Sukces ten jest efektem wytężonej pracy całej szkolnej społeczności.GRATULUJEMY!

Źródło: perspektywy.pl