Facebook
24 kwietnia 2018 01:11
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Korzystne porozumienie
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.07.2013. Drukuj Powiadom Znajomego
Duże oszczędności dla Powiatu Gorlickiego oraz korzyści w postaci resocjalizacji osób skazanych przyniesie porozumienie, które Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach planuje podpisać z Zakładem Karnym w Tarnowie. Prawdopodobnie już  od sierpnia prace interwencyjne i porządkowe na kliku odcinkach dróg powiatowych nieodpłatnie będą wykonywać więźniowie.

     Prace związane m.in. z uporządkowaniem poboczy, wycinką krzaków i konarów w obrębie pasa drogowego czy uzupełnianiem ubytków w nawierzchni zwykle niosą za sobą spore nakłady finansowe. Dzięki nieodpłatnemu zatrudnieniu osób skazanych koszty te ulegną znacznemu ograniczeniu, a jedyne wydatki jakie będzie musiał pokryć Powiatowy Zarząd Drogowy to transport, zakup niezbędnego sprzętu oraz ubrań roboczych czy oraz zapewnienie szkoleń w zakresie BHP.  - Powiatowy Zarząd Drogowy w najbliższym czasie podpisze porozumienie z Zakładem Karnym w Tarnowie. Prawdopodobnie od 1 sierpnia bieżącego roku więźniowie będą wykonywać prace porządkowe przy drogach powiatowych Gładyszów-Uście Gorlickie oraz Ropa-Wysowa. Będziemy starać się także poszerzać zakres prac. W tej sprawie Powiat Gorlicki nawiązał już  współpracę z Gminą Łużna - tłumaczy starosta Mirosław Wędrychowicz.- Inicjatywa ta będzie niewątpliwie z pożytkiem dla obu stron. Pozwoli ona powiatowi  na znaczne obniżenie kosztów związanych z uporządkowaniem poboczy, wycinką traw i usunięciem dziko rosnącej zieleni. Niewątpliwie podjęta współpraca przyczyni się do resocjalizacji skazanych oraz umożliwieniu osiągnięcia właściwych korzyści społecznych – dodaje starosta.
    W planach Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach w tym roku jest wykarczowanie około 60 000 m kw. krzaków przy drogach i w obrębie mostów. Praca skazanych odbywać się będzie w godzinach od 5.30 do 16.30 z uwzględnieniem około trzech godzin przeznaczonych na dojazd oraz ośmiu godzin pracy. Powiatowy Zarząd Drogowy wyznaczy także opiekunów, którzy przy współpracy z Zakładem Karnym zajmą się  koordynowaniem pracy skazanych oraz zostaną przeszkoleni w zakresie przepisów o dozorowaniu i zatrudnianiu osób z wyrokiem sądowym .

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl