Facebook
18 września 2019 07:47
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Konkurs w angielskim stylu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Co roku, ostatni piątek maja w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach jest okazją do wspólnego spotkania się miłośników języka angielskiego w ramach turnieju języka angielskiego pn. „Angielski Wyścig”. W tegorocznej dziewiątej już edycji turnieju wzięła udział liczna grupa młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu gorlickiego.Warto podkreślić, że turniej jest jednym z elementów innowacji pedagogicznej, która już od kilku lat jest realizowana w szkole i polega między innymi na zastosowaniu autorskiego systemu komputerowego Alph-korepetytor do wspomagania nauczania języka angielskiego. System ten obejmuje wiele aplikacji edukacyjnych mających na celu zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu uczenia się/nauczania języka angielskiego.

W tegorocznej dziewiątej już edycji tego turnieju wzięła udział liczna grupa młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu gorlickiego, a wśród nich najmłodsi uczestnicy zmagań językowych ze Szkoły Podstawowej z Gładyszowa, Uścia Gorlickiego, Łosia, Klęczan oraz Staszkówki. Druga kategoria wiekowa to gimnazjaliści, którzy reprezentowali Gimnazjum z Uścia Gorlickiego, Lipinek, Binarowej, Ropicy Polskiej, Staszkówki oraz  Gimnazjum Nr 1 w Bieczu, a także Gimnazjum z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach.
Jak podkreśla pomysłodawca turnieju Marek Potempa - nauczyciel j. angielskiego, nie jest to taki tradycyjny konkurs językowy, bowiem zmagania polegają na rywalizacji między dwoma dziesięcioosobowymi zespołami uczniów poprzez szybkie odpowiadanie na pytania testowe z zakresu znajomości słownictwa angielskiego z kilku grup tematycznych przy pomocy specjalnych pilotów. Aktualny stan rywalizacji między uczestnikami jest prezentowany na dużym ekranie jako animowany wyścig kolarski. Taka forma rywalizacji wzbudza wiele pozytywnych emocji i wymaga zaangażowania wszystkich uczestników w przebieg turnieju, tak jak to ma miejsce podczas rozgrywek sportowych.

Tego dnia w ZST nie brakowało dobrych wrażeń, pozytywnych emocji i fantastycznej zabawy zarówno młodzieży jak i opiekunom. Na uczestników potyczek językowych, czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez ZST. Tradycyjnie dużym  zainteresowaniem cieszyła sztuczna ścianka wspinaczkowa, bilard oraz pracownia fryzjerska. Główna część zmagań to rywalizacja 12 drużyn w 10 rozegranych wyścigach, które pozwoliły wyłonić zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych puchar przechodni Zespołu Szkół Technicznych powrócił w ręce laureatów Pucharu z zeszłego roku czyli do reprezentacji Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce pod opieką Pani Małgorzaty Dranki. W kategorii Gimnazjów puchar oddano w ręce reprezentacji Gimnazjum z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej pod opieką Pani Renaty Kudławiec-Belczyk.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości języka angielskiego.  Z uwagi na ciekawą, atrakcyjną i niekonwencjonalną formę konkursu serdecznie zapraszamy do kolejnej jubileuszowej już edycji konkursu i życzymy organizatorom, by w przyszłym roku „Angielski Wyścig” zgromadził jeszcze więcej uczestników.

1.
tn_dsc_0046.jpg
2.
tn_dsc_0047.jpg
3.
tn_dsc_0073.jpg
4.
tn_dsc_0080.jpg
5.
tn_dsc_0095.jpg
6.
tn_dsc_0106.jpg
7.
tn_dsc_0115.jpg
8.
tn_dsc_0116.jpg
9.
tn_dsc_0117.jpg
10.
tn_dsc_0118.jpg
11.
tn_dsc_0126.jpg
12.
tn_dsc_0128.jpg
13.
tn_dsc_0130.jpg
14.
tn_dsc_0140.jpg
15.
tn_dsc_0151.jpg
16.
tn_dsc_0157.jpg
17.
tn_dsc_0163.jpg
18.
tn_dsc_0164.jpg
19.
tn_dsc_0174.jpg
20.
wyscig1.jpg
21.
wyscig2.jpg


Informację opracowała i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl