12 grudnia 2018 18:29
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Konkurs w angielskim stylu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Co roku, ostatni piątek maja w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach jest okazją do wspólnego spotkania się miłośników języka angielskiego w ramach turnieju języka angielskiego pn. „Angielski Wyścig”. W tegorocznej dziewiątej już edycji turnieju wzięła udział liczna grupa młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu gorlickiego.

Warto podkreślić, że turniej jest jednym z elementów innowacji pedagogicznej, która już od kilku lat jest realizowana w szkole i polega między innymi na zastosowaniu autorskiego systemu komputerowego Alph-korepetytor do wspomagania nauczania języka angielskiego. System ten obejmuje wiele aplikacji edukacyjnych mających na celu zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu uczenia się/nauczania języka angielskiego.

W tegorocznej dziewiątej już edycji tego turnieju wzięła udział liczna grupa młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu gorlickiego, a wśród nich najmłodsi uczestnicy zmagań językowych ze Szkoły Podstawowej z Gładyszowa, Uścia Gorlickiego, Łosia, Klęczan oraz Staszkówki. Druga kategoria wiekowa to gimnazjaliści, którzy reprezentowali Gimnazjum z Uścia Gorlickiego, Lipinek, Binarowej, Ropicy Polskiej, Staszkówki oraz  Gimnazjum Nr 1 w Bieczu, a także Gimnazjum z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach.
Jak podkreśla pomysłodawca turnieju Marek Potempa - nauczyciel j. angielskiego, nie jest to taki tradycyjny konkurs językowy, bowiem zmagania polegają na rywalizacji między dwoma dziesięcioosobowymi zespołami uczniów poprzez szybkie odpowiadanie na pytania testowe z zakresu znajomości słownictwa angielskiego z kilku grup tematycznych przy pomocy specjalnych pilotów. Aktualny stan rywalizacji między uczestnikami jest prezentowany na dużym ekranie jako animowany wyścig kolarski. Taka forma rywalizacji wzbudza wiele pozytywnych emocji i wymaga zaangażowania wszystkich uczestników w przebieg turnieju, tak jak to ma miejsce podczas rozgrywek sportowych.

Tego dnia w ZST nie brakowało dobrych wrażeń, pozytywnych emocji i fantastycznej zabawy zarówno młodzieży jak i opiekunom. Na uczestników potyczek językowych, czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez ZST. Tradycyjnie dużym  zainteresowaniem cieszyła sztuczna ścianka wspinaczkowa, bilard oraz pracownia fryzjerska. Główna część zmagań to rywalizacja 12 drużyn w 10 rozegranych wyścigach, które pozwoliły wyłonić zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych puchar przechodni Zespołu Szkół Technicznych powrócił w ręce laureatów Pucharu z zeszłego roku czyli do reprezentacji Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce pod opieką Pani Małgorzaty Dranki. W kategorii Gimnazjów puchar oddano w ręce reprezentacji Gimnazjum z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej pod opieką Pani Renaty Kudławiec-Belczyk.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości języka angielskiego.  Z uwagi na ciekawą, atrakcyjną i niekonwencjonalną formę konkursu serdecznie zapraszamy do kolejnej jubileuszowej już edycji konkursu i życzymy organizatorom, by w przyszłym roku „Angielski Wyścig” zgromadził jeszcze więcej uczestników.

tn_dsc_0046.jpg
tn_dsc_0174.jpg
wyscig1.jpg
wyscig2.jpg

Informację opracowała i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.