25 maja 2019 07:24
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Konkurs Małopolskie Remizy 2019 rozstrzygnięty
Redaktor: Yvetta Walecka    02.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Ponad 4,3 mln złotych to łączna kwota, która wkrótce zostanie przeznaczona na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w 122 małopolskich remizach. Do powiatu gorlickiego trafi kwota ponad 96 tysięcy złotych.

Dotacja będzie mogła być wykorzystana na: zakup materiałów budowlanych niezbędnych do wykonywania prac budowlano-remontowych, wykonanie prac budowlano-remontowych (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także na wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.
Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Przez 365 dni roku, o każdej porze dnia i nocy są gotowi nieść pomoc czy to podczas powodzi czy podczas pożaru. Środki, które przekazaliśmy z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i jakości pracy strażaków-ochotników – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.
 Do powiatu gorlickiego trafia kwota : 96 335 złotych
  •  Gmina Gorlice OSP Dominikowice 12 320 zł
  • Gmina Lipinki OSP Kryg 48 000 zł
  • Gmina Łużna OSP Łużna 21 783 zł
  • Gmina Uście Gorlickie OSP Uście Gorlickie 14 232 zł
Realizowany od 2009 roku program „Małopolskie Remizy” jest unikatowym w skali kraju. Dotychczas pomoc finansowa trafiła do 784 małopolskich jednostek OSP, a blisko 32 mln zł zostały wykorzystane na remonty i prace budowlane.
Informacja www.malopolska.pl