Facebook
22 kwietnia 2019 16:26
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Konfederaci z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu odbyły się dwudniowe warsztaty dla klasy Ic, 2c i 2ab w ramach  projektu larpowego "Zawiąż konfederację" realizowanego przez Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej i partnera projektu Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu.


 

Projekt ma na celu przybliżyć dzieje Konfederacji Barskiej w 250. rocznicę jej zawiązania (1768-2018). Realizowany w stulecie odzyskania niepodległości ma ukazać także początki polskich zmagań o wolność i niepodległość.
Projekt opiera się na innowacyjnej metodzie larp, czyli połączeniu gry fabularnej, symulacji historycznej i dramy szkolnej. Na etapie szkolnym uczniowie bardzo ambitnie podeszli do gry, znakomicie odgrywali przypisane im role, a co ciekawe, udało się zawiązać konfederację. Organizacja warsztatów w LO: E. Knybel i A. Juruś.

Finałowy larp- dwudniowe spotkanie (wraz z warsztatami: teatralnymi, tanecznymi, szermierczymi i językowymi) dla najlepszych "aktorów" (również bieckiego LO) z terenu województwa małopolskiego odbędzie się w grudniu 2018 r. w Kasztelu w Szymbarku, w okolicy którego także operowali Konfederaci Barscy. Drugiego dnia odbędzie się symulacja historyczna, która przeniesie uczestników (występujących w strojach historycznych) w czasy Konfederacji Barskiej.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.lobiecz.pl/

1.
k1.jpg
2.
k2.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl