17 lipca 2019 18:46
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Koncert CHOPINspired w Owczarach
Redaktor: Yvetta Walecka    11.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

„Muzyka zaklęta w drewnie” to festiwal wyjątkowy. W ciągu trzech letnich miesięcy zorganizowanych zostanie dwanaście koncertów w różnych miejscach Małopolski. Występujący artyści prezentują rozmaite gatunki, style i klimaty muzyczne. Już w niedzielę 14 lipca zapraszamy do cerkwi greckokatolickiej Opieki Bogarodzicy w Owczarach.

Cerkiew parafialna greckokatolicka Opieki Bogarodzicy w Owczarach została wybudowana w 1653 r. Jest jedną z trzech najstarszych świątyń łemkowskich w naszym kraju, wpisaną w 2013 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
W tym niezwykłym zabytkowym wnętrzu pokrytym polichromią z 1938 r., z barokowym ikonostasem z XVIII w., w niedzielę 14 lipca o godz. 17.00 wystąpi Wiktoria Szubelak. Artystka jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych, a przygotowany przez nią koncert nosi nazwę „CHOPINspired”. Jest to wyjątkowy projekt, pokazujący olbrzymi wpływ Fryderyka Chopina zarówno na kompozytorów polskich (Karol Szymanowski, Aleksander Tansman) jak i zagranicznych (Heitor Villa-Lobos, Agustin Barriosa) oraz tych kojarzonych z muzyką rozrywkową (Antonio Carlos Jobim). Chopinowi przypisuje się słynne zdanie: „Nie ma nic piękniejszego niż gitara..., chyba, że dwie”.
Będziemy się mogli o tym przekonać już w niedzielę 17 lipca o godz.: 17.00 w cerkwi w Owczarach.

Na wszystkie koncerty organizowane w ramach festiwalu WSTĘP WOLNY.

Kolejny koncert w ramach Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” 28.07. 2019 r. godz. 17.00 w cerkwi greckokatolickiej św. Paraskewii w Kwiatoniu. Więcej szczegółów już wkrótce.

Źródło: MOT