Facebook
22 września 2019 08:23
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Koncert CHOPINspired w Owczarach
Redaktor: Yvetta Walecka    11.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

„Muzyka zaklęta w drewnie” to festiwal wyjątkowy. W ciągu trzech letnich miesięcy zorganizowanych zostanie dwanaście koncertów w różnych miejscach Małopolski. Występujący artyści prezentują rozmaite gatunki, style i klimaty muzyczne. Już w niedzielę 14 lipca zapraszamy do cerkwi greckokatolickiej Opieki Bogarodzicy w Owczarach.

 

Cerkiew parafialna greckokatolicka Opieki Bogarodzicy w Owczarach została wybudowana w 1653 r. Jest jedną z trzech najstarszych świątyń łemkowskich w naszym kraju, wpisaną w 2013 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
W tym niezwykłym zabytkowym wnętrzu pokrytym polichromią z 1938 r., z barokowym ikonostasem z XVIII w., w niedzielę 14 lipca o godz. 17.00 wystąpi Wiktoria Szubelak. Artystka jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych, a przygotowany przez nią koncert nosi nazwę „CHOPINspired”. Jest to wyjątkowy projekt, pokazujący olbrzymi wpływ Fryderyka Chopina zarówno na kompozytorów polskich (Karol Szymanowski, Aleksander Tansman) jak i zagranicznych (Heitor Villa-Lobos, Agustin Barriosa) oraz tych kojarzonych z muzyką rozrywkową (Antonio Carlos Jobim). Chopinowi przypisuje się słynne zdanie: „Nie ma nic piękniejszego niż gitara..., chyba, że dwie”.
Będziemy się mogli o tym przekonać już w niedzielę 17 lipca o godz.: 17.00 w cerkwi w Owczarach.

Na wszystkie koncerty organizowane w ramach festiwalu WSTĘP WOLNY.

Kolejny koncert w ramach Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” 28.07. 2019 r. godz. 17.00 w cerkwi greckokatolickiej św. Paraskewii w Kwiatoniu. Więcej szczegółów już wkrótce.

Źródło: MOT

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl