Facebook
26 kwietnia 2018 15:23
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Komunikaty PCZK w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorlicach podaje komunikaty: Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. szczepień lisów oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorlicach dot. grypy ptaków.

 

 

 

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Szczegóły w komunikatach - do pobrania pliki pdf: plik1   plik2


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach informuje, że:
W związku z uchyleniem Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach informuje, że z dniem dzisiejszym wchodzi w życie nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Najistotniejszą zmianą jest możliwość wypuszczania drobiu z budynków na zewnątrz. Wybieg powinien być jednak ogrodzony. Inną zmianą jest przywrócenie obrotu drobiem w tym jego sprzedaży na targowiskach. Zachowane są rygory dotyczące karmienia i pojenia drobiu.

Do pobrania Rozporządzenie MRiRW plik pdf tutaj

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl