Facebook
23 stycznia 2019 17:07
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kolejny olimpijczyk z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Łukasz Zimowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach został zwycięzcą Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922. O niepodległą i granice Rzeczpospolitej". Łukasz pokonał 49 uczestników etapu centralnego olimpiady.GRATULUJEMY!!!

 


Patronat nad olimpiadą sprawował Prezydent RP, MON oraz MEN. Do etapu centralnego zakwalifikowanych zostało 50 uczniów, którzy po etapie okręgowym i centralnym (część I) uzyskali największą ilość punktów.
Etap centralny odbył się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018r. Podczas dwudniowych zmagań sprawdzana była wiedza z zakresu konkurencji: broń i barwa, geografia militarna, eksponat muzealny, malarstwo batalistyczne, znaki i odznaczenia, poezja i literatura, pieśń, Warszawa 1887-1922 oraz oprowadzania po wylosowanym zabytku Warszawy.

Jest to ogromny sukces ucznia Kromera zawłaszcza, że wiąże się on z uzyskaniem indeksu na wydziały prawa wszystkich uczelni wyższych (w tym UJ oraz Uniwersytet Warszawski) oraz zwolnienie z matury z historii. Opiekunem ucznia był Jerzy Tomasik.

Gala w Galerii Porczyńskich, która kończyła olimpiadę miała bardzo uroczystą oprawę, nawiązującą do Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na zdjęciu Łukasz Zimowski z powstańcami warszawskimi z klubu kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari: płk Danutą Gałkową ps. Blondynka i płk Bronisławem Maciaszykiem ps. Józef.


 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło informacji i zdjęcia: http://kromer-gorlice.pl/

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl