Facebook
18 września 2019 07:44
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kolejne wyróżnienie dla ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach już po raz trzeci odebrał statuetkę i wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego konkursu "SZKOŁA DLA PRACODAWCÓW - PRACODAWCY DLA SZKOŁY" podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 stycznia 2018r. w Warszawie.
„Otrzymane wyróżnienie to potwierdzenie tego, że jako świadoma i nowoczesna szkoła  przygotowujemy przyszłego absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy” mówi Renata Stępień dyrektor ZST.

Celem powyższego konkursu było wyłonienie i promowanie szkoły i pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym.
Spośród wielu szkół z całego kraju, które przystąpiły do konkursu, tym razem ZST otrzymał wyróżnienie w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej za szeroką współpracę z firmą Usługi Elektryczne Tomasz Kiwacz oraz z pracodawcami z branży elektrycznej.
W trakcie uroczystej gali podsumowującej V edycję konkursu zawodowego „Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły” dyrektor Renata Stępień z rąk Marzeny Machałek – sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Haliny Cimer – wicekuratora oświaty w Małopolsce, Jadwigi Marioli Szczypiń – dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz wicedyrektor ORE Bożeny Mayer-Gawron odebrała statuetkę i okolicznościowy dyplom.
Warto podkreślić, że w gali brało udział wielu znamienitych gości, w tym kilku kuratorów oświaty reprezentujących różne województwa.
Uroczystości wręczania nagrody laureatom V edycji konkursu zawodowego „Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły” towarzyszyła konferencja podsumowująca projekt „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 1: Forum Partnerów Społecznych”. W jej ramach przedstawiono obecne i planowane zmiany w kształceniu zawodowym. Zwracano uwagę, że dobremu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy, służy prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego, w powiązaniu z pracodawcami. Podkreślano dużą rolę pracodawców w prowadzonej reformie kształcenia zawodowego.

1.
s1.jpg
2.
s2.jpg
3.
s2a.jpg
4.
s3.jpg
5.
s4.jpg
6.
s8.jpg
7.
s9.jpg
8.
z1.jpg
9.
z2.jpg

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stepień.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl