Facebook
22 września 2019 08:29
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kolejne powiatowe inwestycje drogowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.05.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Samorząd powiatowy prowadzi przebudowę ul. Michalusa w Gorlicach i przygotowuje się do realizacji dwóch kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Chodzi o odbudowę 1 km drogi w Blechnarce oraz budowę mostu w Libuszy. Obydwa zadania są już po przetargach. Łączny koszt robót przekroczy 1,7 mln zł. Wykonawcą będzie PDM GODROM w Gorlicach.Pierwsze zadanie obejmie odbudowę 1 km drogi powiatowej 1498K Ropa - Wysowa Zdrój - Blechnarka - Granica Państwa w miejscowości Blechnarka. Kosztować będzie 209 tys. zł.
Odbudowa odbywać się będzie poprzez: wyrównanie istniejącej podbudowy, położenie warstwy wiążącej i ścieralnej oraz wyplantowanie poboczy i oczyszczenie rowów. Inwestycja ma być wykonana do końca lipca br.

Drugie zadanie dotyczy budowy mostu w  Libuszy na drodze powiatowej 1480K Rozdziele - Lipinki - Libusza Ogniwo – Kobylanka na potoku Krygowianka wraz z przebudową dojazdów. Kosztować będzie 1487487,39 zł i ma być wykonane do końca listopada br.

 

 

Inwestycja obejmie roboty inżynieryjne i budowlane, w tym m.in: rozbiórkę istniejącego przepustu okularowego na potoku Krygowianka, rozbiórkę sąsiadujących przepustów, budowę nowego mostu na potoku Krygowianka wraz z murem oporowym o długości 30,0 m na prawym brzegu, a także przebudowę dojazdów do mostu na odcinku 200 m wraz z chodnikami, poboczami i zatoką autobusową. Inwestycja dotyczyć będzie także przebudowy rowów przydrożnych, budowy kanalizacji deszczowej oraz przebudowy sieci teletechnicznej kolidującej z inwestycją.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl