Facebook
21 września 2019 01:06
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kolejne miliony dla SOR
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach wchodzi w nowy rozdział swego funkcjonowania. Właśnie dobiega końca projekt o wartości 4 mln zł dotyczący jego rozbudowy, modernizacji i wyposażenia w nowy sprzęt, a już w progu pojawia się kolejny obejmujący zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej o wartości prawie 2,9 mln zł.

 


Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach bardzo dobrze sobie radzi z opracowywaniem wniosków i pozyskiwaniem środków finansowych na kolejne projekty modernizujące jego obiekty, oddziały i pozwalające na unowocześnienie wyposażenia w sprzęt medyczny i techniczny.

    W ostatnim czasie postawiono przede wszystkim na gruntowną modernizację i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i to był strzał w dziesiątkę. Gorlicki SOR, jako jeden  z niewielu w Polsce ,w 2016 r. w pierwszym naborze wniosków ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia,  otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. Zakres Projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa wraz z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. H.Klimontowicza w Gorlicach z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych”. Kwota ogólna tego projektu wynosi 4 mln 132 tys zł, w tym dofinansowanie 3 mln 394 tys zł. Dobiegający końca projekt obejmował zarówno modernizację samych pomieszczeń jak i zakup aparatury medycznej. Decydujący jednak udział  miały prace budowlane, które znakomicie podniosą funkcjonalność SOR i zwiększą jego powierzchnię  o ponad sto metrów kwadratowych. Zakupiono także nowoczesną aparaturę za około 2 mln zł.
    W tym roku przed SOR pojawiła się kolejna szansa, bo Ministerstwo Zdrowia ogłosiło drugi nabór wniosków do którego, z uwagi na brak przeciwwskazań,  gorlicki szpital również aplikował. Teraz jest już z MZ informacja '...o pozytywnym wyniku oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie, uzyskanie statusu Projektu podstawowego oraz przyznaniu dofinansowana.".
Mówiąc wprost Szpital Specjalistyczny w Gorlicach znalazł się w gronie 52 szpitali na szczęśliwym 13 miejscu na liście projektów do dofinansowania. Łączna kwota  nowego projektu to 2 mln 878 tys zł, z tego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 2mln 367 tys zł.  Tym razem cała kwota przeznaczona będzie na zakup aparatury medycznej najnowszej generacji. Będą to bardzo nowoczesne urządzenia, które wykorzystywane będą do szybszej i bardziej kompleksowej diagnostyki pacjentów gorlickiego SOR-u np. aparat rtg tzw. Ramię C, aparaty do znieczulenia, wielofunkcyjne usg, videogastroskop, videokolonoskop, videobronchoskop z wieżą HD, respirator, monitory do nadzoru pacjentów, myjka do endoskopów i inne.
Dzięki tym dwóm projektom SOR w gorlickim szpitalu będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
W przedsionku informacyjnym są już „przecieki” o kolejnym wielomilionowym projekcie, który jest już na ostatniej prostej do unijnego dofinansowania, ale o tym innym razem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl