Facebook
21 września 2019 00:57
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Klasa patronacka firmy FAMUR w ZST
Redaktor: Yvetta Walecka    22.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

21 maja 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach  została podpisana umowa patronacka dotycząca klasy w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Patronat nad klasą objęła firma Famur Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach. Jest to już kolejna klasa - jedna z pięciu w kraju, pod patronatem firmy Famur - firmy prężnie i dynamicznie działającej, będącej liderem rynkowym w swojej branży.

Jak mówi dyrektor szkoły Renata Stępień - pomysł współpracy nie był przypadkowy, bo zadaniem szkoły jest kształcenie na najwyższym poziomie, jednak, aby było ono w pełni dostosowane do potrzeb pracodawców, lokalnych rynków pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki potrzebuje wsparcia firm z branży. Zatem wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom, postanowiliśmy we współpracy z Firmą Famur od nowego roku szkolnego uruchomić klasę patronacką w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Dzięki podpisanej umowie  uczniowie naszej szkoły uczący się w Branżowej Szkole I Stopnia będą mieli możliwość praktycznej nauki zawodu w nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie firmie, dając im tym samym pierwszy kontakt ze światem produkcji na etapie nauki – i co najważniejsze – uzyskają gwarancję zatrudnienia.
W swoim wystąpieniu Andrzej Ziara - dyrektor oddziału Firmy Famur  podkreślił, że  wielu spośród pracowników kończyło swoją edukację w tej szkole i są wśród nich zarówno wyśmienici fachowcy, jak i menadżerowie, a utworzenie klasy patronackiej, to ważny krok, w konsekwentnie realizowanych przez firmę przedsięwzięciach mających na celu zapewnienie tej branży wysoko wykwalifikowanych kadr. Uroczystość podpisania umowy między dyrektorem ZST– Renatą Stępień, a dyrektorem Oddziału Famur Glinik Gorlice – Andrzejem Ziarą, odbyło się w obecności Starosty Powiatu Gorlickiego Marii Gubały. Ponadto w spotkaniu udział wzięli Tadeusz Mikrut - Dyrektor Wydziału Edukacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Adam Tarsa – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Firmę Famur reprezentowali Renata Markes –Kierownik Kadr Oddziału Glinik, Barbara Stachańczyk - Kierownik Działu Rozwoju Organizacji, pani Anna Łomnicka -Kierownik Oddziału Partnerów Biznesowych oraz Norbert Walentek - Dyrektor Produkcji Firmy Famur Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach. Obecnie szkoła prowadzi nabór w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Dla młodych to szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu dobrze opłacanego i obecnie bardzo poszukiwanego na rynku pracy w kraju i za granicą. To ambitny i wymagający zawód przyszłości, dający szerokie perspektywy rozwoju. Uczniowie klasy patronackiej mogą liczyć na kompleksową, praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach i prowadzenie zajęć przez specjalistów – praktyków, a także na atrakcyjny system stypendialny już od pierwszej klasy dla każdego ucznia. Dodatkowym atutem jest pewna praca oraz wsparcie wykwalifikowanych pracowników Firmy Famur. Nauka w tym zawodzie to otwarta ścieżka do rozwijania swoich kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności.
Wydarzenie związane z utworzenie klasy patronackiej w ZST jest symbolicznym  powrotem  do korzeni i do tego historycznego związku między szkołą i zakładem pracy. Warto podkreślić również fakt, że umowa patronacka wpisuje się znakomicie w politykę edukacyjną naszego państwa, które w ostatnich latach kładzie duży nacisk na to, by kształcenie branżowe, techniczne  odbywało się w ścisłej współpracy szkół z zakładami pracy. Bowiem szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy.

1.
3.jpg
2.
4.jpg
3.
6.jpg
4.
7.jpg
5.
8.jpg
6.
9.jpg
7.
9a.jpg
8.
9b.jpg
9.
9c.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl