19 czerwca 2019 23:07
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Jubileuszowe Osobliwości ziemi gorlickiej
Redaktor: Yvetta Walecka    06.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

We wtorek 4 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste podsumowanie X Jubileuszowego  Konkursu Fotograficznego "Osobliwości ziemi gorlickiej".

Dyrektor Tomasz Kubala podkreślił, że organizowane od dziesięciu lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Starosty Powiatu Gorlickiego i nie tylko promuje wyjątkowe walory naszej małej ojczyzny, ale też sztuki wizualne. Druga formuła tematyczna objęta regulaminem nosi nazwę "Moje najlepsze fotografie" i pozwala uczestnikom na ukazanie własnych umięjetności budowania kadru, niezależnie od wybranego motywu. Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono ponad 300 zdjęć z kilkudziesięciu szkół, a jury w składzie: Wacław Bugno- artysta fotografik, Jacek Kosiba- artysta fotografik i Wojciech Haberek- instrukor MDK nagrodziło prace 31 autorów. Podczas wernisażu o edukacyjnej i wychowawczej roli konkursu oraz unikalnych walorach ziem Powiatu Gorlickiego mówili przybyli goście: poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, wicestarosta Stanisław Kaszyk oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina. Ponadto listy gratulacyjne od Starosty Powiatu Gorlickiego Marii Gubały otrzymali przewodniczący jury Wacław Bugno oraz koordynator konkursu Wojciech Haberek. Organizatorzy uznali też za stosowne wyrażenie uznania dla szczególnie wyróżniających się zaangażowaniem nauczycieli, bez których pracy udział młodzieży w imprezie oraz uzyskany wysoki poziom prac nie byłby możliwy. Podziękowania i okolicznościowe dyplomy otrzymali: Łukasz Stelmach i Potr Tenerowicz – z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, oraz Arkadiusz Kapłon z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej. Po uroczystym otwarciu wystawy oraz wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich na wykład Wacława Bugno dotyczący elementów języka obrazu jaki stosowany jest w fotografii. Prezentacja autorskich kadrów opatrzona stosownym komentarzem wzbogaciła wiedzę dzieci i młodzieży, stanowiła motywację do udziału w konkursach, wystawach, a także do dalszego rozwijania umiejętności zarówno poprzez własną pracę jak i udział w zajęciach z zakresu fotografii.

Informacja i zdjęcia MDK Gorlice