19 marca 2019 01:14
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Jesteśmy po raz siódmy z Paczką
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach, Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gorlicach i zaprzyjaźnieni geodeci połączyli siły, zebrali 4700 zł, zrobili 37 paczuszek i spakowali w jedną „Szlachetną Paczkę”.

Tym razem paczka ta trafi do 3-osobowej rodziny, która zmaga się z chorobami i biedą. Pani Bogusława z rodziną mieszka w drewnianym budynku, który jest zniszczony i wymaga dużych nakładów pracy i środków finansowych. Jej mąż około 2 lata temu przeszedł poważną operację
żołądka i zabieg przepychania żył. Ma także ciężką anemię i wymaga ciągłego leczenia i kosztownych leków. Mają syna, który jeszcze się uczy. Z zasiłków i renty chorobowej rodzina uzyskuje przychód ok. 1000 zł, dlatego często muszą wybierać między lekami a żywnością.
Marzeniem rodziny jest poprawa stanu zdrowia ojca oraz wykończenie łazienki, bo wygospodarowali pomieszczenie na ten cel. Drugie marzenie będzie możliwe do zrealizowania, bo w paczce znalazły się m.in. płytki łazienkowe oraz hydrofor. Ponadto zakupiono mikrofalówkę, odzież zimową, pościel, środki czystości i inne produkty zgłoszone przez rodzinę.
Szlachetna Paczka złożona z 37 mniejszych paczek została przewieziona do gorlickiego magazynu Szlachetnej Paczki, nad którym pieczę sprawuje Lider Rejonu Małgorzata Markowicz. W niedzielę paczka powinna trafić do właściwego adresata. Mamy nadzieję, że będzie wymiernym wsparciem dla tej Rodziny i sprawi im dużo radości.

Zdjęcia: Krzysztof Sobolewski.