Facebook
13 grudnia 2018 00:53
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Jest o co walczyć
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza do udziału w XXIV Poetycko-Muzycznej Bitwie pod Gorlicami 2 maja 2018 roku w Gorlicach. Zgłoszenia należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 6 kwietnia 2018r. na wypełnionej karcie zgłoszenia na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach 38-300 Gorlice, Cicha 4 z dopiskiem BITWA, lub mailem na adres: mdk@gorlice.net.pl. Karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie MDK: http://mdk.gorlice.net.pl/?page_id=451  Nagrodą w konkursie jest m.in. udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

 


Regulamin

OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIOSENKI LITERACKIEJ
XXIV POETYCKO – MUZYCZNA BITWA POD GORLICAMI


1.Pragnąc kontynuować tradycję śpiewania poezji w naszym mieście, organizujemy kolejną odsłonę „POETYCKO-MUZYCZNEJ BITWY POD GORLICAMI”.
Pierwsze spotkanie z tego cyklu było częścią uroczystych obchodów 80-tej rocznicy Bitwy pod Gorlicami – z tej przyczyny nasz turniej nosi tak militarnie brzmiące miano. Naszym celem jest umożliwienie spotkania i konfrontacji śpiewających i muzykujących amatorów.
 
2.XXIV P.-M.B.p.G. rozpocznie się 02 maja 2018r. o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach ul. Michalusa 4. W trakcie turnieju przewidujemy rozmowy warsztatowe z jurorami. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 06 kwietnia 2018r. wypełnionej karty zgłoszenia na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach 38-300 Gorlice, Cicha 4 z dopiskiem BITWA, lub mailem na adres mdk@gorlice.net.pl.
 
3.W Turnieju mogą brać udział zespoły do sekstetu włącznie i soliści z maksymalnie sześcioosobowym akompaniamentem. Minimalna granica wieku – 15 lat. Każdy uczestnik jest zobowiązany przedstawić dwa utwory, trzeci mając w zanadrzu na specjalne życzenie JURY. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń co do autorstwa i tematyki tekstów, jednak przynajmniej jedna z prezentowanych w konkursie piosenek musi być skomponowana przez wykonawcę lub specjalnie dla niego. Nie przewidujemy odstępstw od tej reguły.
 
4.Wysoce profesjonalne JURY ( Jan Poprawa, Andrzej Pacuła, Bogusław Diduch ) zwróci uwagę na dobór i interpretację repertuaru, ilustrację muzyczną tekstu, jakość i estetykę wykonania oraz oryginalność prezentacji estradowej, i po obradach przyzna trzy nagrody – Złoty, Srebrny i Brązowy GORLICKI GRYF. Nagrody będą posiadać poparcie finansowe i materialne (główna nagroda 1000 PLN).
 
5.Z olbrzymią radością informujemy, że uczestnicy konkursu wytypowani przez nasze JURY zostaną zakwalifikowani do udziału w STUDENCKIM FESTIWALU PIOSENKI w KRAKOWIE!
Tak więc jest o co walczyć…
 
6.Zapewniamy wyposażenie sceny:
perkusję, instrument klawiszowy nord stage 2, wzmacniacz do basu, gitary elektrycznej i gitary akustycznej, odtwarzacz CD do półplaybacku, nagłośnienie elektroakustyczne.
 
7.Informujemy jednocześnie, że zrezygnowaliśmy z opłaty akredytacyjnej gdyż Bitwa jest jednodniowa. Osoby przyjeżdżające z daleka , które będą chciały wynająć pokoje noclegowe są proszone o pilny kontakt, gdyż istnieje taka możliwość po uprzednim zamówieniu sobie takie noclegu. Wykonawcy sami sobie opłacają taki nocleg (ok. 30 zł).

8.Ostateczną interpretację zasad turnieju pozostawiamy w gestii JURY
Informacje o „Bitwie”znajdują się w internecie na stronie MDK www.mdk.gorlice.net.pl , zakładka Imprezy cykliczne „Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami”.

9.Zastrzegamy możliwość nieodpłatnej rejestracji Waszych występów dla potrzeb zaproszonych stacji telewizyjnych i radiowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO GORLIC !!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl