16 czerwca 2019 00:53
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Jak zdrowo żyć
Redaktor: Yvetta Walecka    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbyła się XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestniczyła w niej  młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Z organizatorami i uczestnikami spotkała się starosta Maria Gubała.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Organizatorem olimpiady był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej, Starostwem Powiatowym w Gorlicach i ZS nr 1 w Gorlicach.
Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez: rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną oraz inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia. Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, rejonowy, wojewódzki i krajowy. Jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym etapie rejonowym XXVII  Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia udział wzięła młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego – zwycięzcy etapu szkolnego. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie nie tylko poprawnie rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, pierwszej pomocy, ekologii, wiedzy o PCK, ale także przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl życia.
Olimpiadę otworzyła starosta Maria Gubała i dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach Janusz Kryca oraz oficer prasowy PSP mł. bryg. Dariusz Surmacz.
Starosta Maria Gubała dziękowała organizatorom olimpiady za promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Gratulowała laureatom szczebla szkolnego awansu do etapu regionalnego i życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w konkursie.

aimg_7298.jpg
bimg_7290.jpg