18 września 2019 07:45
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Jak wyścig to Angielski Wyścig w ZST
Redaktor: Yvetta Walecka    04.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Ostatni piątek maja w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach to czas niezwykłych rozgrywek w iście angielskim stylu. Tego dnia odbywa się międzyszkolny turniej znajomości języka angielskiego „Angielski wyścig”, który organizowany jest już od 11 lat.

Innowacyjność tego konkursu polega na zastosowaniu autorskiego systemu komputerowego Alph-korepetytor do wspomagania nauczania języka angielskiego, którego autorem jest nauczyciel języka angielskiego Marek Potempa. Stworzony przez niego system obejmuje wiele aplikacji edukacyjnych mających na celu zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu uczenia się/nauczania języka. Każda edycja tego konkursu jest wyjątkowa i nieszablonowa, bowiem każdego roku formuła turnieju  jest wzbogacana o nowe  kategorie i nowe programy  komputerowe wzbogacające uczenie się języka angielskiego. Z roku na rok można zaobserwować rosnącą liczbę uczestników, a dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem i chęcią przystępują do poszczególnych konkurencji. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło aż 120 uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego: Łosia, Stróżówki, Szymbarku, Gorlic (MZS nr 3), Ropicy Polskiej, Biecza, Staszkówki, Uścia Gorlickiego i Libuszy -informuje dyrektor ZST Renata Stępień. Cieszy nas, że nasza inicjatywa spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Powodzenie całej akcji oraz ciepłe słowa od uczestników motywują nas do organizacji kolejnych edycji. Uśmiech i radość na twarzach młodych ludzi podczas rywalizacji konkursowych jest najlepszym miernikiem naszego wspólnego sukcesu- dodaje dyrektor ZST. Natomiast, jak podkreśla pomysłodawca turnieju Marek Potempa - nie jest to taki tradycyjny konkurs językowy, bowiem zmagania polegają na rywalizacji między dwoma dziesięcioosobowymi zespołami uczniów poprzez szybkie odpowiadanie na pytania testowe z zakresu znajomości słownictwa angielskiego z kilku grup tematycznych przy pomocy specjalnych pilotów. Aktualny stan rywalizacji między uczestnikami jest prezentowany na dużym ekranie jako animowany wyścig kolarski. Taka forma rywalizacji wzbudza wiele pozytywnych emocji i wymaga zaangażowania wszystkich uczestników w przebieg turnieju.
Tegoroczna edycja konkursu „Angielski wyścig” wyłoniła następujących finalistów:
-w  II typie rozgrywek czyli w rozumieniu ze słuchu I miejsce zajęła szkoła z Uścia Gorlickiego
-w  I typie rozgrywek czyli rozumieniu w piśmie :
  • w kategorii młodszej (klasy od 3 do 6)  I miejsce zajęła szkoła z MZS nr 3 w Gorlicach,
  • w kategorii starszej (klasy 7, 8 i III gimnazjum) I miejsce zajęła już po raz kolejny szkoła ze Staszkówki.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości języka angielskiego. W trakcie trwania rozgrywek, w innej sali uczestnicy mogli wysłuchać i obejrzeć prezentację edukacyjnej gry KiK. Grając w tą grę przez cały następny rok szkolny będzie można wygrać kolejny puchar w Turnieju „Angielski Wyścig”. Gra KiK służy również do systematycznego zapoznawania jej użytkowników z tajnikami różnych zawodów. Grając w tą grę uczniowie uczą się języka angielskiego ale również przekonują się, jaki zawód by im w przyszłości odpowiadał, przez co ich decyzja co do wyboru szkoły średniej może być u nich bardziej świadoma. Tego dnia w ZST nie brakowało dobrych wrażeń, pozytywnych emocji i fantastycznej zabawy. Na uczestników potyczek językowych, czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez ZST. Tradycyjnie dużym  zainteresowaniem cieszyła sztuczna ścianka wspinaczkowa, bilard oraz pracownia fryzjerska. Na koniec,  grupy wygrywające odebrały swoje puchary i będą mogły cieszyć się nimi aż do maja przyszłego roku, kiedy to odbędzie się kolejny Turniej i kolejny raz będziemy się bawić językiem angielskim i wygrywać puchary.

Zdjęcia ZST w Gorlicach

tn_img_4906.jpg