21 września 2019 00:53
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Inwestycyjny ruch na mostach
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.10.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa budowa 3 nowych mostów na drogach powiatowych. Na ukończeniu są prace przy moście w Uściu Gorlickim. Roboty trwają w Kwiatoniu i w Śnietnicy. Wszystkie prace mają być zakończone jeszcze w tym roku, a ich łączny koszt to 3,2 mln zł, z czego 1,1 to środki powiatu, a 2,1 to promesa powodziowa.

Pierwsza inwestycja to budowa nowego mostu w Kwiatoniu na potoku Dopływ Spod Góry Polana na drodze powiatowej Gładyszów – Uście. Wykonawcą tej inwestycji jest gorlicki GODROM, a jej koszt wynosi  956 498,74 zł.
Drugie zadanie to odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Florynka - Izby w Śnietnicy. Tutaj pracują robotnicy z firmy BANIMEX z Będzina. Koszt budowy tego nowego mostu wynosi 1 461 383,22 zł.
Na te 2 mosty Zarząd Powiatu Gorlickiego pozyskał 2,1 mln zł  ze środków na usuwanie skutków powodzi z maja 2014 roku. Koszty realizacji są jednak większe, bo wynoszą 2 417 881 zł, więc brakujące 320 tys. zł powiat  dołożył z własnego budżetu. Roboty budowlane przy obu mostach powinny być wykonane jeszcze w tym roku.

Trzecia inwestycja powiatu to nowy most w Uściu Gorlickim. Znajduje się on na potoku Oderne w ciągu drogi powiatowej Gładyszów – Uście Gorlickie. Wykonawcą inwestycji jest gorlickie Przedsiębiorstwo Drogowo —Mostowe GODROM Sp. z o.o. Wartość  zadania wynosi 773 946,41 zł i są to w całości środki z budżetu powiatu gorlickiego. Ta inwestycja jest już na ukończeniu.

Zdjęcia PZD J. Filipiak

tn_kwiaton1.jpg