19 sierpnia 2019 20:44
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Fotograficzny sukces Emilii Szurek z MDK
Redaktor: Yvetta Walecka    10.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Dnia 6 kwietnia 2019 roku, we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród laureatom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Decydujacy moment", którego organizatorem jest Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży".Emilia Szurek z Młodzieżowego Domu Kultury zajęła I miejsce.

Komisja w składzie: dr hab. Piotr Komorowski – profesor Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Bartosz Ślusarski – wicedyrektor w Zespole CEKDiM, oraz Dorota Sitnik – fotograf, instruktor w Zespole CEKDiM po wnikliwej analizie prac postanowiła przyznać nagrody ośmiu uczestnikom. I miejsce w kategorii wiekowej 12-14 lat otrzymała Emilia Szurek za fotografię zatytułowaną "Bańki". Ideą konkursu było wykonanie zdjęć ukazujących rzeczywistość w jej wyjątkowym, kulminacyjnym momencie, a organizowana we Wrocławiu impreza jest obecnie najważniejszym i jednocześnie najbardziej wymagającym wydarzeniem nawiązującym do zagadnienia "Decydującego momentu" adresowanym do młodzieży. Sukces jakim jest I miejsce Emilii nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy. Autorka zdjęcia od kilku lat rozwija uzdolnienia w dziedzinie sztuk wizualnych poprzez udział w zajęciach z zakresu fotografii prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Jej prace nawiązujące do kompozycji geometrycznej i wiele wykonanych wcześniej projektów tematycznych znalazło odzwierciedlenie w umiejętności uchwycenia kadru, którego wyjątkowość została zauważona i nagrodzona – podkreśla Wojciech Haberek- instruktor MDK w Gorlicach. Oprócz fotografii autorstwa Emilii Szurek także praca "Wśród gołębi" Wiktorii Wojtaszek została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej, która czynna będzie we Wrocławiu do 31 maja.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!