16 czerwca 2019 00:51
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Finał Szlachetnej Paczki 2018 w ZSO w Bobowej
Redaktor: Yvetta Walecka    14.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 8 i 9 XII 2018 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej był organizatorem Szlachetnej Paczki w REJONIE GRYBÓW i tzw. magazynem, w którym darczyńcy zostawiali paczki dla rodzin potrzebujących pomocy. Osiemnaście rodzin z rejonu Grybów otrzymało pomoc materialną.

Całą sobotę i niedzielę, docierali do ZSO Bobowej darczyńcy z Krakowa, Nowego Sącza, Gorlic, Krynicy, Jankowej i Bobowej, by obdarować wybrane rodziny prezentami i serdecznością. Na darczyńców czekali uczniowie ZSO gotowi do pomocy przy przeładunku paczek.

Szczególnie cieszy to, że w gronie darczyńców z rejonu Grybów znajdują się rodzime instytucje, tj.: Bank Spółdzielczy w Grybowie O. w Bobowej, Szkoła Podstawowa w Bobowej, Szkoła Podstawowa w Jankowej i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Dzięki nim pomoc otrzymały osoby starsze, schorowane i samotne.

Trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie Finału Szlachetnej Paczki bez pomocy wielu bezinteresownych ochotników, którzy poświęcili czas i benzynę na przewiezienie paczek do rodzin. Szczególne podziękowania należą się p. Zbigniewowi Librontowi wraz z kolegami z grupy motocyklowej „Sokoły”, p. Jerzemu Gryzło, p. Tomaszowi Świniarskiemu, nauczycielom ZSO w Bobowej oraz uczniom i absolwentom tej szkoły, m.in. Hubertowi i Kamilowi. Nie byłoby Finału Szlachetnej Paczki 2018, gdyby nie wytrwała i niestrudzona praca wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu z ZSO w Bobowej. Od października dwudziestu trzech wolontariuszy aktywnie włączyło się w realizację programu Szlachetna Paczka na terenie od Grybowa po Siedliska.

Prace rozpoczęły się od udziału we wdrożeniu, na którym wolontariusze poznali zakres swoich obowiązków, a następnie wyruszyli w teren. Odwiedzili czterdzieści cztery rodziny potrzebujące pomocy. Wszędzie spotykali się z otwartością i wdzięcznością. Zebrane przez wolontariuszy informacje o potrzebujących zostały umieszczone na stronie Szlachetnej Paczki w opisie rodzin. Dnia 17.11.2018 r. baza danych o rodzinach została uroczyście otwarta. Od tej pory cała Polska mogła włączyć się w szlachetną pomoc, wybierając rodzinę, którą chce obdarzyć prezentem. Na uroczystym marszu otwarcia bazy rodzin Szlachetnej Paczki w Krakowie nie zabrakło wolontariuszy z ZSO w Bobowej.

Finał Szlachetnej Paczki 2018 za nami, ale możliwość pomagania wciąż trwa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Szlachetnej Paczki 2018 w REJONIE GRYBÓW !

Źródło ZSO Bobowa