23 kwietnia 2019 08:20
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego
Redaktor: Yvetta Walecka    15.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Za nami finał XI Powiatowego Konkursu Ekologicznego.Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była „Chemia w środowisku, żywności oraz jej wpływ na na zdrowie człowieka”. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Organizatorem był Gorlicki Oddziału Ligi Ochrony Przyrody oraz Szkolne Koło LOP przy Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wręczając nagrody starosta zwróciła si do młodzieży: „Wy młodzi, jesteście dla przyrody, dla środowiska szansą. Szansą na dobre życie w zdrowych warunkach. Życie ekologiczne to życie świadome. Wy  wyrabiacie w sobie nawyk ekologicznych zachowań, które staną się po jakimś czasie rutyną. Rutyną, która może uratować życie przyszłych pokoleń. Niech wasza postawa będzie wzorem dla innych”.
Starosta złożyła również podziękowania i wyrazy uznania dla nauczycieli i opiekunów za dotychczasowa pracę z młodzieżą, za rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. „To Państwo otwieracie przed uczniami nowe horyzonty wiedzy, budzicie ich zapał i energię do podejmowanych działań. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, konsekwencji w nauczaniu i wychowaniu, nasza młodzież jest coraz lepiej przygotowana do wyzwań, jakie przynosi im każdy dzień”.  W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze szkół Powiatu Gorlickiego, a komisja przyznała ex aeqo dwa pierwsze miejsca. Zwycięzcami zostali Rafał Karaś z LO im. M. Kromera w Gorlicach i  Piotr Wojtaszuk z LO w Bieczu.

Zdjęcia LO Biecz