Facebook
18 września 2019 07:47
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Festiwal Matematyki w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. W Pola w Gorlicach odbył się III etap konkursu „Festiwal Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie ZST oraz gimnazjaliści z powiatu gorlickiego. W role obserwatorów wcielili się m.in. starosta Karol Górski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Roman Dziubina i dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości Roman Trojanowicz.Od 1 września 2017 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach  realizowali projekt „Matematyczny Wyścig”. Projekt został wyróżniony w ramach IV edycji programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku i otrzymał dofinansowanie w wysokości 8000zł. Był on skierowany nie tylko do uczniów ZST ale także do gimnazjalistów z całego powiatu gorlickiego. Ponad 90 gimnazjalistów z 10 szkół wzięło udział w konkursie „Matematyczny Wyścig”. Uczestnicy Konkursu rozwiązywali testy matematyczne m.in. w modle (zamieszczane na stronie internetowej ZST) – I etap konkursu, brali udział w kilkugodzinnych podchodach po Gorlicach, gdzie w poszczególnych punktach rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z historią i geografią Gorlic – II etap konkursu.      
8 grudnia 2017r odbył się III etap konkursu – Festiwal Matematyki w Zespole Szkół Technicznych. Uroczystość otworzyła dyrektor Renata Stępień, która przywitała wszystkich gości. Następnie uczniowie z okolicznych gimnazjów i z ZST mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach matematycznych – rozwiązywać testy w Kahoot, układać kostki Rubika, rozwiązywać Sudoku, mierzyć się w różnorodnych grach matematycznych, rozwiązywać krzyżówki, rebusy, wykreślanki i łamigłówki matematyczne. Wybrane konkurencje były punktowane i liczyły się do klasyfikacji generalnej konkursu „Matematyczny Wyścig”.
Na zakończenie Festiwalu Matematyki odbyła się krótka inscenizacja słowno-muzyczna, podczas której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców każdego etapu konkursu oraz dla laureatów klasyfikacji generalnej.
Na uczniów gimnazjów i Zespołu Szkół Technicznych czekały bardzo atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Fundację mBanku: m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki, power banki, pendrivy, albumy książkowe, itp.
Mamy nadzieję, że konkurs „Matematyczny Wyścig” pokazał uczestnikom, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda, że „królowa nauk”  jest nieodzowna na co dzień, a uczenie się jej może sprawić wiele radości i korzyści.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień

1.
f1.jpg
2.
f2.jpg
3.
f3.jpg
4.
f4.jpg
5.
f5.jpg
6.
f6.jpg
7.
f7.jpg
8.
f8.jpg
9.
f8a.jpg
10.
f8b.jpg
11.
f8c.jpg
12.
f8d.jpg
13.
f9.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl