12 grudnia 2018 18:33
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Festiwal Matematyki w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. W Pola w Gorlicach odbył się III etap konkursu „Festiwal Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie ZST oraz gimnazjaliści z powiatu gorlickiego. W role obserwatorów wcielili się m.in. starosta Karol Górski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Roman Dziubina i dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości Roman Trojanowicz.

Od 1 września 2017 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach  realizowali projekt „Matematyczny Wyścig”. Projekt został wyróżniony w ramach IV edycji programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku i otrzymał dofinansowanie w wysokości 8000zł. Był on skierowany nie tylko do uczniów ZST ale także do gimnazjalistów z całego powiatu gorlickiego. Ponad 90 gimnazjalistów z 10 szkół wzięło udział w konkursie „Matematyczny Wyścig”. Uczestnicy Konkursu rozwiązywali testy matematyczne m.in. w modle (zamieszczane na stronie internetowej ZST) – I etap konkursu, brali udział w kilkugodzinnych podchodach po Gorlicach, gdzie w poszczególnych punktach rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z historią i geografią Gorlic – II etap konkursu.
8 grudnia 2017r odbył się III etap konkursu – Festiwal Matematyki w Zespole Szkół Technicznych. Uroczystość otworzyła dyrektor Renata Stępień, która przywitała wszystkich gości. Następnie uczniowie z okolicznych gimnazjów i z ZST mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach matematycznych – rozwiązywać testy w Kahoot, układać kostki Rubika, rozwiązywać Sudoku, mierzyć się w różnorodnych grach matematycznych, rozwiązywać krzyżówki, rebusy, wykreślanki i łamigłówki matematyczne. Wybrane konkurencje były punktowane i liczyły się do klasyfikacji generalnej konkursu „Matematyczny Wyścig”.
Na zakończenie Festiwalu Matematyki odbyła się krótka inscenizacja słowno-muzyczna, podczas której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców każdego etapu konkursu oraz dla laureatów klasyfikacji generalnej.
Na uczniów gimnazjów i Zespołu Szkół Technicznych czekały bardzo atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Fundację mBanku: m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki, power banki, pendrivy, albumy książkowe, itp.
Mamy nadzieję, że konkurs „Matematyczny Wyścig” pokazał uczestnikom, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda, że „królowa nauk”  jest nieodzowna na co dzień, a uczenie się jej może sprawić wiele radości i korzyści.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień

f1.jpg