Facebook
21 maja 2018 07:15
Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
eWniosekPlus dla rolników
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 15 marca 2018 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadza obowiązek składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Dzięki tej aplikacji rolnicy będą mieli również możliwość dostępu do aktualnych danych referencyjnych.

 


Składając wniosek o przyznanie płatności za pomocą aplikacji eWniosekPlus osoba zyskuje:
Możliwość złożenia wniosku bez konieczności modyfikowania danych w przypadku, gdy powierzchnie deklarowane do płatności nie uległy zmianie w stosunku do poprzedniego roku (uproszczony tryb składania wniosku).
Dane do wniosku wygenerowane na podstawie danych z wniosku z poprzedniego roku z dostępem do aktualnych danych referencyjnych.
Automatyczne wypełnianie części wniosku na podstawie rysowanych upraw.
Wyświetlane na bieżąco w trakcie wypełniania wniosku wskazówki w zakresie uzupełniania pól i dołączenia wymaganych załączników.
Wyświetlanie podczas wypełniania wniosku komunikaty o stwierdzonych brakach lub błędach we wniosku. Ich poprawienie lub uzupełnienie przed zatwierdzeniem i wysłaniem do  ARiMR wniosku pozwoli uniknąć zmniejszeń kwot płatności ze względu na stwierdzone nieprawidłowości.
Kontrole wstępne w zakresie przekroczenia maksymalnego kwalifikowalnego obszaru do płatności oraz kontrole krzyżowe umożliwiające korygowanie danych w okresie składania wniosków bez ryzyka zmniejszeń i kar w zakresie płatności.
Prawidłowo wypełnione wnioski w aplikacji eWniosekPlus nie będą wymagały dodatkowych wyjaśnień składanych przez rolników co w konsekwencji przyspieszy obsługę wniosku oraz da szansę na wcześniejszą wypłatę płatności.

Jak skorzystać z aplikacji?:
należy zalogować się za pomocą dotychczasowego konta (loginu i hasła), a w przypadku jego braku należy utworzyć konto na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus;
Do założenia konta należy podać trzy dane weryfikacyjne:
- numer identyfikacyjny - „numer gospodarstwa”
- kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku 2017 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w roku 2017 należy wprowadzić wartość 0)
- 8 ostatnich cyfr  numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności
- adres email – pole nieobowiązkowe
następnie należy wypełnić wniosek o przyznanie płatności na rok 2018 i dołączyć wymagane dokumenty;
wysłać i pobrać potwierdzenie

Dodatkowe informacje można uzyskać:
- pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84;
- na stronie internetowej www.arimr.gov.pl lub za pomocą formularza kontaktowego;
- w Punktach Informacyjnych ARiMR

W przypadku trudności będzie można korzystać z pomocy pracowników powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które mieści się przy ul. Wincentego Pola 2 w Gorlicach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl