12 grudnia 2018 17:49
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Energetyczny sukces
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Krzysztof Marszał z Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach został finalistą II Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Uzyskał w ten sposób zwolnienie z procedury kwalifikacyjnej podczas przyjmowania na studia na kierunek Energetyka na tej Uczelni. ZST reprezentował także Grzegorz Brach.

W dniu 10.03.2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola: Brach Grzegorz i Marszał Krzysztof z oddziału IicTZ - zawód technik elektryk, brali udział w Finale  II Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Tematyka olimpiady obejmowała zakres wiedzy o metodach uzyskiwania energii, w tym zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii takimi jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna oraz  pochodząca ze spalania biomasy. Uczeń Marszał Krzysztof został Finalistą tej olimpiady zajmując IV miejsce. Dodatkowo uzyskał zwolnienie z procedury kwalifikacyjnej podczas przyjmowania na studia na kierunek Energetyka na tej Uczelni. Tym samym Krzysztof ma już indeks w kieszeni.
Koordynatorem etapu szkolnego olimpiady i opiekunem merytorycznym naszych uczniów był mgr inż. Klemens Tajak, opiekę nad uczniami w trakcie Finału olimpiady sprawował mgr Wojciech Czamara. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach i olimpiadach z zakresu energetyki i elektrotechniki.

tn_e.jpg
tn_energia001.jpg