13 grudnia 2018 00:39
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Ekonomiczny Dzień Turystyki
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Międzynarodowym Dniu Turystyki uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach odbyli  przyrodniczą podróż do Krempnej. W Ośrodku Edukacyjnym i Muzeum im. Jana Szafrańskiego poznali charakterystyczne dla tych terenów przykłady flory i fauny zaprezentowane w formie ciekawych dioram. Pospacerowali także po terenie parku.

Mogli zaznajomic się ze zwyczajami zwierząt i poznać te, które spotykane są w naturalnym środowisku bardzo rzadko.

Po zwiedzeniu muzeum wyruszyli z przewodnikiem Magurskiego Parku Narodowego ścieżką przyrodniczą KICZERA im prof. Jana Rafińskiego. Ścieżka rozpoczyna się w rejonie nieistniejącej wsi Żydowskie. Na 11 przystankach, które położone są na 2,5 km ścieżce zobaczyli różnorodne siedliska i zbiorowiska roślinne istniejące w parku. Wędrówkę zakończyło ognisko i tradycyjne pieczenie kiełbasek.
Dzień w Magurskim Parku Narodowym uznali za bardzo interesujący i polecają taką wyprawę wszystkim miłośnikom przyrody i nie tylko!

Źródło informacji i zdjęć: http://www.zse.gorlice.pl/

d1.jpg
d2.jpg