25 maja 2019 07:22
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM!
Redaktor: Yvetta Walecka    04.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie, za pomoc, za Wasz trud. Dziękujemy za to, że JESTEŚCIE! Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. To motto tych, którzy nie patrząc na niebezpieczeństwo, ratują innych. Ogień czy woda, nie ma dla nich znaczenia. Strażacy wiedzą jak poskromić żywioły. W dniu Waszego święta, Starosta Gorlicki Maria Gubała wraz z Zarządem i Radą Powiatu Gorlickiego składa życzenia wszystkim strażakom. Wszystkiego co najlepsze, samych sukcesów w życiu zawodowym i tylu powrotów ile wyjazdów.