13 grudnia 2018 17:31
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Docenili wszystkich
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbył się uroczysty wernisaż wystawy plastycznej dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej instruktora Grzegorza Karpińskiego. Na wystawie prezentowano 106 prac - grafiki (linoryt, sucha igła), prace rysunkowe, techniki malarskie i dekoracyjne - wciągających widza w niezwykły świat wyobraźni i wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży od 6 do 18 lat.

Podczas wernisażu wicestarosta Jerzy Nalepka wraz z dyrektorem MDK Tomaszem Kubalą  i instruktorem Grzegorzem Karpińskim wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów plastycznych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. W I półroczu wychowankowie Grzegorza Karpińskiego uzyskali łącznie 73 nagrody i 33 wyróżnienia!!! GRATULUJEMY!

W tym roku wystawa miała trochę zmienioną formułę – mówi dyrektor MDK Tomasz Kubala. Swoje prace zaprezentowali nie tylko laureaci ale także wszyscy podopieczni pana Grzegorza Karpińskiego, którzy chcieli wystawić swoje prace i sami je wybrali, stając się współtwórcami wystawy. Zaprezentowali bardzo różnorodną tematykę oraz różne techniki: malarstwo, rysunek, grafika, czy technika dekoracyjna. Wiemy, że oceny artystyczne bywają różne i są wyjątkowo subiektywne, dlatego to że kogoś nie ma wśród laureatów nie oznacza absolutnie, że gorzej lub mniej pracował. Chcemy tą wystawą docenić wszystkich – podkreśla dyrektor Kubala.

Zdjęcia udostępnił Wojciech Haberek MDK.

m1.jpg
m2.jpg