23 marca 2019 00:07
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Dobroczynne stypendia dla dzieci
Redaktor: Yvetta Walecka    13.03.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Tylko do 30 marca br. rodziny dzieci w ciężkim stanie klinicznym mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES – stypendia Programu Pomocy Dzieciom. Mogą się o nie ubiegać rodziny w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się w domach dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.
Program Pomocy Dzieciom jest adresowany do tych rodzin, które opiekują się w domu dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i chcą z pomocą stypendium Stowarzyszenia SPES trwale poprawić swoją sytuację życiową, dostrzegając własne możliwości radzenia sobie z trudnościami.

Respirator, ssak, koncentrator tlenu podtrzymują funkcje życiowe dziecka w ciężkim stanie klinicznym. Do tego leki, pieluchomajtki, rehabilitacja… koszty opieki przewyższają możliwości finansowe rodziny. Jedno z rodziców rezygnuje z pracy, by pełnić niemalże nieustanny dwudziestoczterogodzinny dyżur przy łóżku. Dziecko najczęściej nie chodzi, samodzielnie nie połyka, nie mówi... często samodzielnie nie oddycha. Nie potrafi odkaszlnąć, dlatego trzeba być blisko, stale w gotowości, by odessać wydzielinę z górnych dróg oddechowych. Śmierć może przyjść w każdej chwili, tak szybko jak przychodzi infekcja, dlatego opiekunowie muszą dbać o sterylne warunki w domu. Mama i tata żyją w lęku o życie dziecka, o rodzinę, aby zabezpieczyć podstawowe potrzeby rodziny. Taka jest codzienność wielu rodzin, opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Dla nich jest Program Pomocy Dzieciom.

Szczegółowe informacje o Programie Pomocy Dzieciom oraz zasadach rekrutacji, ubiegania się o pomoc, znajdują się na stronie: www.spes.org.pl