Facebook
24 kwietnia 2018 01:15
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dobro z chojnickiego i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
40 tys. zł zadeklarowała Rada Powiatu Chojnickiego w formie dotacji dla powiatu gorlickiego na zadania związane z usuwaniem skutków powodzi. Do powodzian z gorlickiego od zaprzyjaźnionych Chojnic trafi także transport mebli tapicerowanych o wartości około 60 tys zł. Organizowany jest także wypoczynek letni dla około 40 dzieci. To piękna odpowiedź starosty chojnickiego Stanisława Skaji oraz firmy Polipol z Chojnic na apel starosty gorlickiego Mirosława Wędrychowicza oraz posła Witolda Kochana.


    Jesteśmy bardzo wdzięczni  staroście chojnickiemu Stanisławowi Skaji za wielką życzliwość i podjęcie inicjatywy organizacji darów dla naszego powiatu, dla ludzi poszkodowanych w powodzi na początku czerwca br. - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. Odzew przyjaciół z Chojnic na naszą prośbę był natychmiastowy, a jego skala jest większa niż mogliśmy się spodziewać. Dziękuję bardzo w imieniu Zarządu naszego powiatu oraz przede wszystkim osób poszkodowanych, które otrzymają dzięki temu pomoc rzeczową.
Dotacja finansowa w wysokości 40 tys. zł stanowić będzie wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na dofinansowanie zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego niezbędnego w akcjach przeciwpowodziowych.
Na przełomie czerwca i lipca dotrze do nas z Chojnic tir zapełniony meblami tapicerowanymi, głównie wersalkami. Będzie to dar od producenta mebli - firmy Polipol. Jego wartość wyniesie około 60 tys. zł.
Około 10 lipca spodziewamy się także podobnego transportu mebli tapicerowanych  z firmy Jawena z Bisztynka na Warmii. Będzie to około 40 wersalek, które firma dostarczy do Gorlic własnym transportem. Te dary są efektem starań byłego komendanta Straży Granicznej w Koniecznej Pana Jana Ślusarza.

    Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają w organizacji akcji pomocy dla powodzian w powiecie gorlickim prowadząc zbiórki darów na naszym terenie oraz włączają w to dzieło swoich znajomych i przyjaciół z innych rejonów Polski – mówi starosta M. Wędrychowicz. Jak widać na przykładzie powiatu chojnickiego i innych ofiarodawców sprawdza się porzekadło, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl