Facebook
21 września 2019 00:54
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dni Otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
21 marca 2016 roku szkoły ponadgimanzjalne prowadzone przez powiat gorlicki, a mające swoją siedzibę w Gorlicach organizują Dni Otwarte. (Uwaga: Szkoły w Bobowej będą miały Dni Otwarte 22 kwietnia 2016 r. a w Bieczu 29 kwietnia 2016 roku.) W najbliższy poniedziałek zapraszamy do skorzystania z oferty: I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach, Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach. W tym tygodniu przedstawiamy programy Dni Otwartych w poszczegółnych placowkach. Kolejne zaproszenie tym razem do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach, ul. Kromera 1.Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty 21 marca 2016 r.
w I LO im. M. Kromera w Gorlicach. W tym dniu dowiecie się wszystkiego na temat szkoły, rekrutowanych profili na rok 2016/17 oraz o naszej społeczności.

 

 

Na podwórzu szkoły będziemy prowadzić obserwacje astronomiczne. Zaplanowaliśmy obserwowanie słońca przy użyciu teleskopów Dobsona i SkyWatcher oraz prowadzenie badania aktywności słońca.

W bibliotece obejrzeć będzie można prezentację na temat I LO im. M.Kromera, historii dawnej i współczesnej, osiągnięciach szkoły i uczniów a także spotkać szkolnych członków Klubu  Wolontariatu, który od wielu lat organizuje imprezy profilaktyczne, rozrywkowe i charytatywne.

W Auli szkolna grupa teatralna DoProsta przedstawiać będzie fragmenty przedstawienia "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

To nie jedyne przedstawienie, które będzie można obejrzeć w tym dniu. Nasi uczniowie przygotowali także przedstawienia po angielsku, niemiecku i rosyjsku, na wesoło. Nie będziecie się nudzić. Odbędą się tez quizy dla gimnazjalistów związane z językami obcymi oraz śpiewanie karaoke. Oprócz prezentacji związanych z nauczanymi w Kromerze językami, w kąciku wielokulturowym będzie możliwość zdobienia pisanek wielkanocnych. Czekają na Was super niespodzianki!

W poszczególnych salach na pierwszym piętrze nauczyciele będą udzielać informacji na temat nauczanych w szkole przedmiotów, profili rekrutowanych na następny rok oraz rozszerzeń, które obowiązywać będą uczniów od klasy drugiej.

W sali geograficznej zobaczycie jak wyglądają w Kromerze zajęcia z geografii, zapoznacie się z profilem europejskim i nauczaniem matematyki w klasie politechnicznej.

W sali historycznej nauczyciele języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie zapoznają Was z charakterystyką klasy o profilu prawniczym i medialnym.

W sali informatycznej dowiecie się na temat nauczania informatyki oraz matematyki w klasie politechnicznej. Zaprezentujemy Wam roboty Lego Mindstorms, na których pracujemy, prace naszych uczniów oraz inne ciekawostki.

W sali biologicznej obejrzycie prezentację o metodach pracy i charakterystyce klas biomedycznych oraz przyrodniczej. Będziemy prezentować doświadczenia biologiczne i chemiczne, wystawione też będą prace badawcze naszych uczniów.

Od września 2015 w naszej szkole realizujemy projekt europejski Erasmus+ "Niebo w zasięgu". Będzie on kontynuowany w kolejnym roku szkolnym, a przed nami są jeszcze wizyty w partnerskich szkołach w Turcji, Hiszpanii i Rumunii. Podczas Dnia Otwartego dowiecie się wszystkiego o projekcie i działaniach związanych z astronomią, ekologią i kulturą.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl