21 września 2019 00:54
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dni Otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
21 marca 2016 roku szkoły ponadgimanzjalne prowadzone przez powiat gorlicki, a mające swoją siedzibę w Gorlicach organizują Dni Otwarte. (Uwaga: Szkoły w Bobowej będą miały Dni Otwarte 22 kwietnia 2016 r. a w Bieczu 29 kwietnia 2016 roku.) W najbliższy poniedziałek zapraszamy do skorzystania z oferty: I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach, Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach. W tym tygodniu przedstawiamy programy Dni Otwartych w poszczegółnych placowkach. Kolejne zaproszenie tym razem do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach, ul. Kromera 1.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty 21 marca 2016 r.
w I LO im. M. Kromera w Gorlicach. W tym dniu dowiecie się wszystkiego na temat szkoły, rekrutowanych profili na rok 2016/17 oraz o naszej społeczności.

Na podwórzu szkoły będziemy prowadzić obserwacje astronomiczne. Zaplanowaliśmy obserwowanie słońca przy użyciu teleskopów Dobsona i SkyWatcher oraz prowadzenie badania aktywności słońca.

W bibliotece obejrzeć będzie można prezentację na temat I LO im. M.Kromera, historii dawnej i współczesnej, osiągnięciach szkoły i uczniów a także spotkać szkolnych członków Klubu  Wolontariatu, który od wielu lat organizuje imprezy profilaktyczne, rozrywkowe i charytatywne.

W Auli szkolna grupa teatralna DoProsta przedstawiać będzie fragmenty przedstawienia "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

To nie jedyne przedstawienie, które będzie można obejrzeć w tym dniu. Nasi uczniowie przygotowali także przedstawienia po angielsku, niemiecku i rosyjsku, na wesoło. Nie będziecie się nudzić. Odbędą się tez quizy dla gimnazjalistów związane z językami obcymi oraz śpiewanie karaoke. Oprócz prezentacji związanych z nauczanymi w Kromerze językami, w kąciku wielokulturowym będzie możliwość zdobienia pisanek wielkanocnych. Czekają na Was super niespodzianki!

W poszczególnych salach na pierwszym piętrze nauczyciele będą udzielać informacji na temat nauczanych w szkole przedmiotów, profili rekrutowanych na następny rok oraz rozszerzeń, które obowiązywać będą uczniów od klasy drugiej.

W sali geograficznej zobaczycie jak wyglądają w Kromerze zajęcia z geografii, zapoznacie się z profilem europejskim i nauczaniem matematyki w klasie politechnicznej.

W sali historycznej nauczyciele języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie zapoznają Was z charakterystyką klasy o profilu prawniczym i medialnym.

W sali informatycznej dowiecie się na temat nauczania informatyki oraz matematyki w klasie politechnicznej. Zaprezentujemy Wam roboty Lego Mindstorms, na których pracujemy, prace naszych uczniów oraz inne ciekawostki.

W sali biologicznej obejrzycie prezentację o metodach pracy i charakterystyce klas biomedycznych oraz przyrodniczej. Będziemy prezentować doświadczenia biologiczne i chemiczne, wystawione też będą prace badawcze naszych uczniów.

Od września 2015 w naszej szkole realizujemy projekt europejski Erasmus+ "Niebo w zasięgu". Będzie on kontynuowany w kolejnym roku szkolnym, a przed nami są jeszcze wizyty w partnerskich szkołach w Turcji, Hiszpanii i Rumunii. Podczas Dnia Otwartego dowiecie się wszystkiego o projekcie i działaniach związanych z astronomią, ekologią i kulturą.